Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MALISHEVA - DRENASI

Malisheva bindshëm ndaj Drenasit, vazhdon kryesimin

Malisheva bindshëm ndaj Drenasit, vazhdon kryesimin


6 March, 2021 @15:07

Një tjetër paraqitje fantastike e Malishevës në Ligën e Parë!

Sot skuadra e Malishevës e mposhti me rezultat të thellë 5-1 Drenasin, për ta vazhduar kryesimin në Grupin A të Ligës së Parë të Kosovës në futboll.

TABELA AKTUALE

Albion Rrahmani, Liman Morina, Bleon Sekiraça, Festim Krasniqi dhe Armend Abazi ishin golashënuesit e Malishevës sot, ndërsa Drenasi shënoi vetëm një herë sot.

Fitorja e sotme është një tjetër tregues se pse Malisheva ka sulmin më të mirë nga të gjitha skuadrat e Ligës së Parë dhe pse është favoriti kryesor nga Grupi A për t’u ngjitur në Superligë.

Në anën tjetër, Drenasi rrezikon rënien në Ligën e Dytë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë