Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LA LIGA

Mandi duhet të vendos për të ardhmen

Foto:Google

Mandi duhet të vendos për të ardhmen


1 April, 2021 @11:00

Aïssa Mandi është bërë një lojtarët kryesor në skemën e lojës së Manuel Pellegrini.

Ai po jeton një nga sezonet e tij më të mira që kur arriti në Betis dhe ai ka një vendim të rëndësishëm për të marrë.

Më 30 qershor, kontrata pesë-vjeçare që ai nënshkroi në 2016 skadon, ai duhet të japë një përgjigje për të ardhmen e tij.

“Unë kam një dialog të rrjedhshëm me Aïssa . Ai është një profesionist i mrekullueshëm dhe një lojtar i mirë, si dhe kapiteni i ekipit. Jam plotësisht i bindur se ai nuk ka asgjë të mbyllur me asnjë ekip, se mund ta bëjë këtë, ai është i lirë për ta bërë këtë. Por është një vendim i rëndësishëm jetik. Për të, jini të sigurtë,” tha presidenti i Real Betisit.


 
Të gjitha lajmet nga La Liga