Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

2 KORRIKU - FLAMURTARI

Me golin e Bachares, 2 Korriku mposhtë Flamurtarin

Foto: 2 Korriku

Me golin e Bachares, 2 Korriku mposhtë Flamurtarin


27 November, 2021 @15:58

Në njërin prej derbive të kryeqytetit në futbollin kosovar, sot 2 Korriku e ka mposhtur me rezultat 1-0 Flamurtarin.

Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola, e më pas fitorja e 2 Korrikut erdhi në pjesën e dytë.

TABELA AKTUALE

Ndeshja u zhbllokua në pjesën e dytë nga futbollisti Razack Bachare i 2 Korrikut, i cili shënoi për 1-0 të skuadrës së tij, e ky gol i mjaftoi 2 Korrikut që në fund t’i gëzohej 3 pikëve.

Kështu, 2 Korriku e mbylli vjeshtën në vendin e pestë të Grupit B të Ligës së Parë, kurse Flamurtari renditet dy pozita më poshtë.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë