Të gjitha lajmet

1/8: LIVERPOOL - PORTO

Me qetësi dhe pa presion, Liverpooli në çerekfinale

Foto: UCL

Me qetësi dhe pa presion, Liverpooli në çerekfinale

6 March, 2018 @22:29

Liverpool
Porto
Liverpool 0 : 0 Porto

Anfield Road

Me kualifikimin pothuajse të siguruar që nga ndeshja e parë, e cila u fitua me rezultat të thellë 0-5, Liverpooli sonte zhvilloi një paraqitje ‘të qetë’ dhe aspak të lodhshme ndaj Portos në shtëpi, për të kaluar kështu në fazën tjetër pa ndonjë befasi.

Me disa lojtarë të pushuar për shkak të ndeshjes ndaj Manchester Unitedit në fundjavën që vjen, Liverpooli as nuk shënoi, mirëpo as nuk pësoi gol dhe ndeshja u mbyll me rezultat të bardhë.

SKEMA DREJT FINALES

Krahas Liverpoolit, çerekfinalen sonte e siguroi edhe Real Madridi, ndërsa çerekfinalistët e tjerë do të kuptohen gjatë 8 ditëve të ardhshme.PËRFAQËSUESJA

Edon Zhegrova pranon ftesën e Kosovës

6 March, 2018 @22:00

Përmes një postimi zyrtar, Federata e Futbollit të Kosovës sonte ka njoftuar që Edon Zhegrova ka pranuar ftesën e FFK-së…

KUPA E KOSOVËS: 1/4

Penalltitë vendosin, Vëllaznimi në gjysmëfinale

Foto: KF Vëllaznimi

6 March, 2018 @15:56

Vëllaznimi në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës! Në një ndeshje tejet dramatike, e cila dhuroi plot 4 gola për 90…

PARA NDESHJES: PSG-REAL

PSG do të provojë befasinë pa Neymarin

Foto: ucl fb

6 March, 2018 @12:25

Paris St Germainit sot do t’i duhen dy gola të shënuara dhe asnjë e pranuar, që të sigurojë çerekfinalen e…

PARA NDESHJES: LIVERPOOL-PORTO

Vetëm 2-3 ndërrime përkundër epërsisë

Foto: uefa.com

6 March, 2018 @12:13

Sot (20:45) zhvillohet ndeshja e kthimit të së 1/8 së finales së Ligës së Kampionëve ndërmjet Liverpoolit dhe Portos, ndeshjen…

HARRY KANE

Tottenham konfirmon, mungesë e madhe

16 January, 2019 @9:44

Skuadra e Tottenham Hotspur që është ndjekësja kryesore e dyshes lidere të Premier Ligës si dhe pjesëmarrës në të tetën…

OLE GUNNAR SOLSKJAER

Nuk e do largimin

3 January, 2019 @17:47

Trajneri i përkohshëm i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer, nuk dëshiron të largohet në maj të këtij viti nga ekipi.…

CRISTIANO RONALDO

Do ta bëj të pamundurën për Juventusin

3 January, 2019 @15:40

Cristiano Ronaldo ka shpërthyer në deklaratën e tij të fundit për media. Duke folë për media në Dubai para…

TOP 50

50-shja e së ardhmes nga UEFA

1 January, 2019 @16:36

Në përzgjedhjen që UEFA e ka bërë për 50 futbollistë të rinj përreth Evropës gjendet edhe reprezentuesi i Kosovës. …

JURGEN KLOPP

Juventus problemi më i madh

19 December, 2018 @12:14

Trajneri gjerman i Liverpoolit, Jurgen Klopp, ka cilësuar Juventusin si favorit më të madh për të fituar Ligën e Kampionëve…

Të gjitha lajmet nga Champions League