Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Meritan Shabani në skuadër ndaj Realit

Meritan Shabani në skuadër ndaj Realit

1 May, 2018 @9:28

Në takimin që Bayerni e luan sonte ndaj Real Madridit në ‘Bernabeu’, pjesë e skuadrës bavareze do të jetë edhe Meritan Shabani.

Shabani luajti për 56 minuta në fundjavë ndaj Frankfurtit, ndërsa sonte ai pritet të jetë në bankën rezervë të Bayernit.

SKEMA DREJT FINALES

Kujtojmë që ndeshja e parë në Gjermani kishte përfunduar 1-2 në të mirë të Realit, që nënkupton se Bayernit sonte i duhet një super paraqitje për ta eliminuar Realin.

Sa i përket Shabanit, lojtari në fjalë veçse e ka pranuar ftesën nga përfaqësuesja e Kosovës dhe pritet të jetë pjesë e përfaqësueses në ndeshjet e ardhshme.KF VËLLAZNIMI

Vëllaznimi emëron trajnerin e ri

BOROZANI/ E. D.

1 May, 2018 @9:09

Pas barazimit pa gola ndaj Besës në shtëpi, skuadra e Vëllaznimit ka vendosur ta ndërprejë bashkëpunimin me trajnerin e…

EMRE CAN

Për të rinuar mesfushën e kampionit

Foto: premierleague.com

30 April, 2018 @16:39

Mesfushori gjerman i Liverpoolit, Emre Can, pritet të jetë lojtar i Juventusit, kanë bërë të ditur mediat italiane sot. …

ANDERSON TALISCA

Roma ‘siguroi’ Taliscën?!

30 April, 2018 @16:05

Mediat italiane dhe ato turke kanë zbardhur ditën me raportin se mefsushori i Besiktasit, që është duke luajtur si huazim…

DANI CEBALLOS

Betisi synon kthimin e lojtarit nga Reali

30 April, 2018 @15:50

Në verën e kaluar e shitën te Real Madridi për 16.5 milionë euro, e këtë verë synojnë ta riblejnë, për…

MEDIA TALK

Barça gjen zëvendësim për Iniestën?!

Foto: UEFAChampionsLeague/fb

30 April, 2018 @15:17

Pasi që Andres Iniesta do të largohet në fund të këtij stinori nga Barcelona, klubi katalonas është duke shqyrtuar opcionet…

DOMINIMI I DEKADËS

7he Champ10ns - Barcelona

Fotot: FCBarcelona/fb

29 April, 2018 @23:09

Me fitoren 2-4 ndaj Deportivo La Corunas sonte, Barcelona ka fituar titullin e shtatë në dekadën e fundit të La…

1/8

Shorti i Champions League, data dhe vazot

12 December, 2018 @23:24

Pasi u kuptuan 16 skuadrat që do të jenë në 1/8 e finales, le të shohim vazot dhe datën e…

GRUPI H

Liderët mposhten, por kualifikohen

Foto: Squawka

12 December, 2018 @23:17

Si në ndeshjet e grupit G, edhe në ndeshjet e Grupit H sonte liderët pësuan humbje. Juventusi u…

GRUPI G

Rusët e çekët fitojnë, spanjollët e italianët vazhdojnë tutje

12 December, 2018 @23:10

Në dy ndeshjet e luajtura sonte me fillim nga ora 18:55, Reali dhe Roma janë mposhtur nga CSKA e Moskës,…

GRUPI F

Barazimi mjafton, Lyoni në 1/8 e finales

12 December, 2018 @23:02

Një barazim në ndeshjen e fundit të grupit i ka mjaftuar skuadrës së Lyonit që ta arrijë 1/8 e finales…

GRUPI E

Goleadë në Amsterdam, lidershipi gjermanëve

12 December, 2018 @22:09

Me gjashtë gola të shënuara dhe dy kartonë të kuq është mbyllur ndeshja mes Ajaxit dhe Bayernit në ‘Johan Cruijff…

Të gjitha lajmet nga Champions League