Të gjitha lajmet

DOMINIMI I DEKADËS

7he Champ10ns - Barcelona

Fotot: FCBarcelona/fb

7he Champ10ns - Barcelona

29 April, 2018 @23:09

Deportivo La Coruna
Barcelona
Deportivo La Coruna 2 : 4 Barcelona
Lucas Pérez 40', E. Çolak 64' 7' Philippe Coutinho, 38', 82', 85' L. Messi

Riazor, La Coruna.

Me fitoren 2-4 ndaj Deportivo La Corunas sonte, Barcelona ka fituar titullin e shtatë në dekadën e fundit të La Ligas, për të konfirmuar dominimin e madh në ligën spanjolle.

Lionel Messi celebration of hatttrick

Lionel Messi ka qenë njeriu i ndeshjes me hat-trick, që pasoi pas golit të parë të shënuar nga Philippe Coutinho, ndërsa superylli Messi përveç hat-trickut ka shënuar edhe një rekord në karrierë, duke u bërë njeriu i parë në histori i La Ligas që shënon në shtatë stinor të ndryshëm mbi 30 gola!

Barcelona Champions

Deportivo e drejtuar nga Clarence Seedorf, e pagjasë për të shpëtuar, përveç kundërshtarit nuk pat ndonjë motivim tjetër, ku dy golat e tyre barazuan në 2-2 rezultatin, para se Messi në 8 minutëshin e fundit shënoi dy herë tjera për të kompletuar hat-trickun dhe vendosur rezultatin përfundimtar, 2-4. 

TABELA AKTUALE E LA LIGAS

Barcelona Champions 25 titles

Barcelona zyrtarisht është kampione e Spanjës 2017/18, ndërsa në dhjetë vjeçarin e fundit, vetëm Atletico Madrid (1) dhe Real Madridi (2) kanë arritur të ndajnë katalonasit nga titulli.

Andres Iniesta celebration champions

Faqja zyrtare e Barcelonës ka nisur mbrëmjen festive me heshtegun e dominimit të dekadës, me 7 tituj nga dhjetë vitet e fundit. 7he Champ10ns.

TURQI

Galatasaray fiton derbin dhe ruan kreun

29 April, 2018 @19:59

Me fitoren e vendasve është mbyllur derbi i sotëm i Stambollit mes Galatasarayt dhe Besiktasit. Vendasit shënuan fitore me rezultat…

DUKAGJINI - BALLKANI

Ballkani mposht Dukagjinin dhe ruan kreun

Foto: Liga e Parë e Kosovës (Facebook)

29 April, 2018 @19:35

Me fitoren e therandasve është mbyllur dueli i sotëm mes Dukagjinit nga Klina dhe Ballkanit. Mysafirët shënuan fitore me rezultat…

DRITA - FERONIKELI

Me përmbysje ruan kreun

29 April, 2018 @18:10

Në një atmosferë fantastike me mbi 4500 shikues të pranishëm në stadium, skuadra e Dritës ka shënuar fitore me përmbysje…

TREPÇA '89 - FLAMURTARI

Flamurtari me pikë të rëndësishme nga Mitrovica

29 April, 2018 @18:08

Në takimin e zhvilluar sot në Mitrovicë mes Trepçës ‘89 dhe Flamurtarit, fitues nuk pati. Pjesa e parë e ndeshjes…

VËLLAZNIMI - BESA

Pa gola në derbin e Dukagjinit

29 April, 2018 @18:04

Në praninë e mbi 2500 shikuesve në Gjakovë, Vëllaznimi dhe Besa kanë luajtur pa gola, 0-0. Rasti më i mirë…

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina mposht Llapin, vazhdon ndjekjen e kreut

29 April, 2018 @18:02

Një fitore shumë të madhe e ka shënuar sot Prishtina ndaj Llapit, fitore e cila bën që kjo skuadër të…

PRISHTINA - LLAPI

Prishtina vs. Llapi, formacionet startuese

29 April, 2018 @15:42

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Prishtinës dhe Llapit. Prishtina: Visar Bekaj, Lorik Maxhuni, Abdul Bashiru, Armend Dallku,…

JAVA XXVII

Punë e vështirë për liderët e Ligës së Parë

29 April, 2018 @9:51

Përveç ndeshjeve të Superligës, sot futbolli kosovar sjell edhe ndeshje nga Liga e Parë. Ballkani, lideri aktual i Ligës së…

JAVA XXIX

Drita ruajtjen, Prishtina ndjekjen

BOROZANI / E.D

29 April, 2018 @9:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, të cilat dhuruan plot 13 gola, sot zhvillohen katër ndeshjet e tjera të xhiros…

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 April, 2018 @23:24

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua sonte në ‘Stadio Giuseppe Meazza’. Interi dhe Juventusi,…

REAL MADRID - GIRONA

Fitore historike nga Girona, Reali turpërohet në shtëpi

17 February, 2019 @14:45

Girona e mposhti gjigandin spanjoll Real Madridin si mysafire me rezultat 1-2. Real Madridi që nga minuta e 25’, kaloi…

BARCELONA - VALLADOLID

Messi mjaftoi për rikthim te fitorja

Foto: LaLiga/fb

16 February, 2019 @22:56

Pas tre barazimeve me radhë, dy në La Liga dhe një në Kupë, Barcelona ka shënuar fitoren e parë të…

RINOVIMI I KONTRATËS

Labinoti bëhet 100 milionësh me Barcelonën

15 February, 2019 @12:52

Futbollisti i talentuar i Kosovës, Labinot Kabashi, ka rinovuar kontratën e tij me Barcelonën (ekipin e të rinjve). Faqja…

DIEGO SIMEONE

Simeone vendos të ardhmen

14 February, 2019 @19:04

Trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone i është përgjigjur thashethemeve lidhur me të ardhmen e tij. Ai sot ka…

GARETH BALE

Suspendim 4 - 12 ndeshje për këtë festim

Foto: via MundoDeportivo

14 February, 2019 @12:20

Gjesti i bërë i Gareth Bale‘it gjatë festimit të golit të tretë në fitoren e Real Madridit ndaj Atletico Madridit…

Të gjitha lajmet nga La Liga