Të gjitha lajmet

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 April, 2018 @23:24

Internazionale
Juventus
Internazionale 2 : 3 Juventus
M.Icardi 52', A.Barzagli (AG) 65' D.Costa 13', M.Skiriniar 87' (AG), G.Higuain 89'

Stadio Giuseppe Meazza

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua sonte në ‘Stadio Giuseppe Meazza’.

Interi dhe Juventusi, dy rivalët e kahmotshëm, e filluan takimin me synimin e vetëm fitoren. Njëra skuadër në luftë për top4 e tjetra për titull luftuan shumë përgjatë 90 minutave, e në fund fitores iu gëzuan torinezët, fitorja e të cilëve erdhi nga goli i argjentinasit Higuain në minutën e 89’ të ndeshjes.

TABELA AKTUALE SERIE A

Ndeshja filloi keq për vendasit, të cilët e gjetën veten me një lojtar më pak dhe në disavantazh 0-1 qysh pas 15 minutave, mirëpo zikaltërit nuk u dorëzuan dhe përmbysën gjithçka në 2-1, para se mysafirët të reagonin në minutat 87’ dhe 89’ për përmbysjen 2-3.

Kjo humbje ia komplikon edhe më tepër gjasat Interit për një vend në top4, kurse Juventusi arrin fitore të madhe në luftën për titull dhe bën që presion të bie te Napoli, që ndeshjen e vet e luan nesër në udhëtim te Fiorentina.LIRIA - GJILANI

5 gola, përjashtim e penallti e shpërdoruar, Liria fiton

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @17:59

Pas 90 minutave me 5 gola të shënuara, 1 penallti të shpërdoruar, 1 lojtar të përjashtuar e me plot raste…

DRENICA - VLLAZNIA

Goleadë në Skenderaj, Drenica ngjitet

28 April, 2018 @17:52

Duke zhvilluar një nga paraqitjet më të mira të sezonit, Drenica sot ka shënuar fitore të thellë ndaj Vllaznisë së…

BAYERN - FRANKFURT

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

28 April, 2018 @17:19

Të koncentruar në ndeshjen kthyese ndaj Realit në Champions, ndeshje e cila zhvillohet të martën e ardhshme, Bayerni sot u…

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 April, 2018 @10:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të mund të përcaktoj të ardhmen e disa…

JAVA XXVII

3 ndeshje nga Liga e Parë

28 April, 2018 @9:51

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 3 ndeshje në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Fushë…

JAVA XXIX

Ndeshje në Prizren e Skenderaj

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @9:45

Dy nga gjashtë ndeshjet e xhiros së XXIX të Superligës së Kosovës në futboll zhvillohen sot. Në Prizren Gjiani do…

COPPA ITALIA 1/8

Kupa e Italisë, shorti dhe datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/Arkiv

10 December, 2018 @22:42

Çiftet e së tetës së finales së Kupës së Italisë janë konfirmuar, ndërsa janë bërë të ditura edhe datat e…

BRAZILIANI I RI

Lucas Paqueta arrin te Milan

10 December, 2018 @12:39

Mesfushori ofanziv i Flamengos, Lucas Paqueta, është pranë zyrtarizimit te Milan. Njoftimin e kanë bërë mediat italiane sot, derisa…

NAPOLI - FROSINONE

Hysaj startues, Napoli bindshëm

8 December, 2018 @18:01

Mbrojtësi i kombëtare shqiptare, Elseid Hysaj, i është kthyer 11-shes startuese të Napolit sot. Napolitanët kanë shënuar fitore bindëse…

MAX ALLEGRI

Ndikimi i Allegrit te goli

8 December, 2018 @11:13

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka pranuar që Inter ka qenë më i rrezikshëm në pjesë të parë të ndeshjes.…

LUCIANO SPALLETTI

Gabimet banale na kushtuan

8 December, 2018 @11:05

Trajneri i Interit Luciano Spalletti në deklaratën e tij pas humbjes së derbit nga Juventusi ka thënë se gabimet i…

Të gjitha lajmet nga Serie A