Të gjitha lajmet

BAYERN - FRANKFURT

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

28 April, 2018 @17:19

Bayern München
Eintracht Frankfurt
Bayern München 4 : 1 Eintracht Frankfurt
N.Dorsch 43', S.Wagner 76', Rafinha 87', N.Sule 90' S.Haller 78'

Allianz Arena

Të koncentruar në ndeshjen kthyese ndaj Realit në Champions, ndeshje e cila zhvillohet të martën e ardhshme, Bayerni sot u paraqit me një formacion ‘të dytë’ ndaj Frankfurtit në ‘Allianz Arena’.

Dhe kjo ndikoi pozitivisht te Meritan Shabani, kosovari që luan te gjigandi bavarez. Shabani ishte startues në këtë duel, ndërsa luajti për gjithsej 56 minuta.

Kjo ishte ndeshja debutuese e Shabanit te skuadra seniore e kampionit të Gjermanisë.

TABELA AKTUALE BUNDESLIGA

Me titullin në Bundesligë që tashmë është i siguruar, vëmendja e Bayernit mbetet në ‘Bernabeu’, aty ku bavarezët të martën që vjen do ta tentojnë përmbysjen pas humbjes 1-2 në shtëpi pak ditë më parë.KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 April, 2018 @10:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të mund të përcaktoj të ardhmen e disa…

JAVA XXVII

3 ndeshje nga Liga e Parë

28 April, 2018 @9:51

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 3 ndeshje në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Fushë…

JAVA XXIX

Ndeshje në Prizren e Skenderaj

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @9:45

Dy nga gjashtë ndeshjet e xhiros së XXIX të Superligës së Kosovës në futboll zhvillohen sot. Në Prizren Gjiani do…

MIQËSORE

Konfirmohet data për “vëllazëroren” Kosovë-Shqipëri

BOROZANI

27 April, 2018 @21:50

Miqësora apo më mirë thënë “vëllazorja” e shumë-përfolur ndëmjet Kosovës dhe Shqipërisë, tashmë ka datë të caktuar zyrtarisht. Kosova e…

BARCELONA

Iniesta - Barcelona, fundi i një epoke!

27 April, 2018 @15:30

Fundi i një epoke! Pas 16 sezoneve me skuadrën e Barcelonës, Andres Iniesta, mesfushori legjendar i katalunasve, sot e ka…

EUROPA LEAGUE: 1/2

Dominim i pafrytshëm i Arsenalit, Griezmann ‘ndëshkon’

26 April, 2018 @23:05

Përkundër dominimit total dhe rasteve të panumërta për shënim, takimi i parë gjysmëfinal mes Arsenalit dhe Atletico Madridit në kuadër…

MARSEILLE - SALZBURG

Payet me asistime, afron Marseillein në finale

Foto: EuropaLeague/fb

26 April, 2018 @22:57

Mesfushori i reprezentacionit të Francës, Dimitri Payet ka asistuar dy herë për bashkëlojtarët e tij sonte, ashtu që ekipi i…

ANALIZË

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

14 December, 2018 @20:23

Pesë ndeshjet më interesante të fundjavës, që nuk bën të kalojnë pa i parë. Manchester City – Everton (e…

BORUSSIA MONCHENGLADBACH - STUTTGART

Leon Dajaku debuton te Stuttgart në Bundesligë

9 December, 2018 @20:44

Futbollisti me origjinë nga Kosova, Leon Dajaku, në moshën e tij 17 vjeçare ka përjetuar debutimin në Bundesligë. Dajaku…

SCHALKE - DORTMUND

Pas 3 vitesh, fitore në derbin e madh

Foto: bundesliga.de

8 December, 2018 @17:52

Borussia Dortmund, lidere aktuale e Bundesligës, për herë të parë pas tre viteve ka shënuar fitore si mysafire ndaj Schalkes…

WERDER - FORTUNA

Rashica startues, Werder i kthehet fitores

Foto: Werder Official

7 December, 2018 @23:52

Pas katër xhirove pa fitore, ku regjistruan tre humbje dhe një barazim, Werder Bremen i është kthyer fitores në Bundesligë.…

KOLUMNE

5 për fundjavë!

7 December, 2018 @11:25

1.Juventus – Internazionale (e premte, 8e30) Vjeshtën e kaluar, Internazionale iku me një pikë…

Të gjitha lajmet nga Bundesliga