Të gjitha lajmet

JAVA XXVII

Punë e vështirë për liderët e Ligës së Parë

Punë e vështirë për liderët e Ligës së Parë

29 April, 2018 @9:51

Përveç ndeshjeve të Superligës, sot futbolli kosovar sjell edhe ndeshje nga Liga e Parë.

Ballkani, lideri aktual i Ligës së Parë, udhëton në Klinë për t’u ndeshur me Dukagjinin, ndërsa KEK-u i vendit të dytë ka gjithashtu punë të vështirë ndaj TrepçësMitrovicë. Vushtrria, që ndodhet shumë pranë dy pozitave të para, e pret Kikën në shtëpi, ndërsa Ferizaji do të tentojë ta ruajë vendin e katërt me një fitore potenciale ndaj Kosovës së Prishtinës.

Takimi i pestë dhe i fundit i ditës luhet mes Vitisë dhe Ramiz Sadikut, skuadra këto që ndodhen pranë njëra-tjetrës në tabelë.

TABELA AKTUALE LIGA E PARË

Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 15:00.JAVA XXIX

Drita ruajtjen, Prishtina ndjekjen

BOROZANI / E.D

29 April, 2018 @9:42

Pas dy ndeshjeve të luajtura dje, të cilat dhuruan plot 13 gola, sot zhvillohen katër ndeshjet e tjera të xhiros…

LIRIA - GJILANI

5 gola, përjashtim e penallti e shpërdoruar, Liria fiton

BOROZANI / A.P

28 April, 2018 @17:59

Pas 90 minutave me 5 gola të shënuara, 1 penallti të shpërdoruar, 1 lojtar të përjashtuar e me plot raste…

INTER - JUVENTUS

Dy përmbysje dhe një fitore e Juventusit në ‘Derby d’Italia’

28 April, 2018 @23:24

Një nga ndeshjet më dramatike të sezonit në Serie A u zhvillua sonte në ‘Stadio Giuseppe Meazza’. Interi dhe Juventusi,…

DRENICA - VLLAZNIA

Goleadë në Skenderaj, Drenica ngjitet

28 April, 2018 @17:52

Duke zhvilluar një nga paraqitjet më të mira të sezonit, Drenica sot ka shënuar fitore të thellë ndaj Vllaznisë së…

BAYERN - FRANKFURT

Meritan Shabani startues në fitoren e Bayernit

28 April, 2018 @17:19

Të koncentruar në ndeshjen kthyese ndaj Realit në Champions, ndeshje e cila zhvillohet të martën e ardhshme, Bayerni sot u…

KOLUMNE

5 për fundjavë!

O.K / BOROZANI

28 April, 2018 @10:00

1 Freiburg – Koln (e shtunë, ora 3.30) E shtuna pasdite do të mund të përcaktoj të ardhmen e disa…

JAVA XXVII

3 ndeshje nga Liga e Parë

28 April, 2018 @9:51

Me fillim nga ora 15:00, sot zhvillohen 3 ndeshje në kuadër të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Fushë…

KUPA "PAVARËSIA"

Struga fiton kupën “Pavarësia”

Foto: FSHF

28 November, 2018 @15:44

Për nder të festës së flamurit, edhe sivjet u mbajt turneu miqësor “Pavarësia”, i cili këtë vit e mbajti edicionin…

KUPA E KOSOVËS

Cilat skuadra kaluan në 1/8 e finales?

BOROZANI / ARKIV

28 November, 2018 @15:20

Pas ndeshjeve të zhvilluara dje dhe sot, janë kuptuar tashmë pothuajse të gjitha skuadrat që e kanë arritur 1/8…

KUPA E KOSOVËS

Kupa e Kosovës, përfundojnë ndeshjet e sotme

BOROZANI / D.SH

28 November, 2018 @15:15

Pas takimeve të luajtura dje, sot janë zhvilluar tri ndeshje të tjera të 1/16 së finales në Kupën e…

KUPA E KOSOVËS

Tri ndeshje nga Kupa e Kosovës

BOROZANI / ARKIV

28 November, 2018 @11:00

Pas ndeshjeve të luajtura dje, sot luhen edhe tri ndeshje në kuadër të 1/16 së finales së Kupës së…

KUPA E KOSOVËS

Rezultatet e ndeshjeve të ditës

BOROZANI / D.SH

27 November, 2018 @15:17

Gjatë ditës së sotme janë zhvilluar shumica e ndeshjeve të 1/16 së finales së Kupës së Kosovës. Finalisti i edicionit…

Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë