Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

SERIE A

Milani pa telashe ndaj Cagliarit

Milani pa telashe ndaj Cagliarit


29 August, 2021 @23:12

Skuadra e Milanit e mposhti me lehtësi Cagliarin me rezultat 4-1.

Dy golat e para të Milanit erdhën nga Sandro Tonali 12’ dhe Rafael Leao 17’, kurse dy gola tjera i shënoi sulmuesi francez Olivier Giroud 24’,43’p.

Goli i vetëm i Cagliarit erdhi nga Alessandro Deiola, derisa të gjitha golat u shënuan në pjesën e parë të ndeshjes.

Milani fitoi edhe në ndeshjen e dytë dhe me 6 pikë gjendet në pozitën e katërt.

Në xhiron tjetër Milani takohet me Lazion që gjithashtu i fitoi 2 ndeshjet e luajtura.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A