Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

TRAJNERI I BALLKANIT

Isufi: Spektakli s’kryen punë, fitorja po!

Isufi: Spektakli s’kryen punë, fitorja po!


29 August, 2021 @20:36

Trajneri i Ballkanit, Bekim Isufi, pas fitores së parë të tij sezonale me ekipin prej që mori drejtimin e saj ka thënë se ndaj Prishtinës nuk shikohet spektakli në fushë, por pikët.

Ballkani mposhti Prishtinën 0-1 si mysafir sot në Fadil Vokrri, ndërsa kjo qe fitorja e parë e gjilanasit në krye të suharekasve.

“Në këto ndeshje një gabim mund të sjell avantazhin ose disavantazhin. Sot ishim të durueshëm, pasi që ndaj Prishtinës e dimë që nuk duhet bërë spektakël në fushë, por të fitohet ndeshja,” ka thënë ndër të tjera ai pas fitores.

Ballkani kështu ka arritur fitoren e parë sezonale dhe atë ndaj kampiones aktuale të Kosovës, ndërsa Prishtina edhe pas dy xhirove të para në Superligë, mbetet pa fitore.


VUSHTRRIA - VITIA

Vushtrria fillon me fitore me golin e Cakës

FFK Liga e parë

Vushtrria fillon me fitore me golin e Cakës

29/08/21 @ 20:30

REIMS - PSG

Reims - PSG, 11-shet startuese

Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Reims - PSG, 11-shet startuese

29/08/21 @ 19:54

BARCELONA - GETAFE

Roberto e Depay për fitore, Barcelona kryen detyrën

La Liga

Roberto e Depay për fitore, Barcelona kryen detyrën

29/08/21 @ 19:47

WOLVES - MANCHESTER UNITED

Heroi Greenwood, rekord i ri në futbollin anglez

Premier League

Heroi Greenwood, rekord i ri në futbollin anglez

29/08/21 @ 19:36

FERONIKELI - GJILANI

Progni nga penalltia, Gjilani me pikët e plota

FFK Superliga

Progni nga penalltia, Gjilani me pikët e plota

29/08/21 @ 19:25

PRISHTINA - BALLKANI

Ermal Krasniqi me supergol, Isufi njoftohet me 3 pikë

FFK Superliga

Ermal Krasniqi me supergol, Isufi njoftohet me 3 pikë

29/08/21 @ 19:00

SHQIP në BOTË

Florent Hadërgjonaj startues kundër Galatasarayit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Hadërgjonaj startues kundër Galatasarayit

29/08/21 @ 17:50

CLERMONT 2-2 METZ

Elbasan Rashani në super formë, asist e gol kësaj radhe

Përfaqësuesja/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Elbasan Rashani në super formë, asist e gol kësaj radhe

29/08/21 @ 17:07

FERONIKELI - GJILANI

Progni nga penalltia, Gjilani me pikët e plota

FFK Superliga

Progni nga penalltia, Gjilani me pikët e plota

29/08/21 @ 19:25

PRISHTINA - BALLKANI

Ermal Krasniqi me supergol, Isufi njoftohet me 3 pikë

FFK Superliga

Ermal Krasniqi me supergol, Isufi njoftohet me 3 pikë

29/08/21 @ 19:00

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

29/08/21 @ 16:16

11-SHET

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Prishtina - Ballkani

29/08/21 @ 16:10

PRISHTINA - BALLKANI

Super ndeshje në “Fadil Vokrri”, Prishtina pret Ballkanin

FFK Superliga

Super ndeshje në “Fadil Vokrri”, Prishtina pret Ballkanin

29/08/21 @ 11:30

FERONIKELI - GJILANI

Gjilani kërkon pikët e plota në Drenas

FFK Superliga

Gjilani kërkon pikët e plota në Drenas

29/08/21 @ 11:22

PRISHTINA

Prishtina godet me Karabecin

FFK Superliga

Prishtina godet me Karabecin

28/08/21 @ 21:40

DRITA - LLAPI

VAR-i vendimtar, Batatina përjashtohet, pikët ndahen

FFK Superliga

VAR-i vendimtar, Batatina përjashtohet, pikët ndahen

28/08/21 @ 19:06

ULPIANA - MALISHEVA

Triumfon ndaj Ulpianës, vjen fitorja historike e Malishevës

FFK Superliga

Triumfon ndaj Ulpianës, vjen fitorja historike e Malishevës

28/08/21 @ 19:00

ULPIANA - MALISHEVA

Ulpiana - Malisheva, 11-shet startuese

FFK Superliga

Ulpiana - Malisheva, 11-shet startuese

28/08/21 @ 16:20


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga