Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

WOLVES - MANCHESTER UNITED

Heroi Greenwood, rekord i ri në futbollin anglez

Heroi Greenwood, rekord i ri në futbollin anglez


29 August, 2021 @19:36

3 pikë dhe rekord i ri në futbollin anglez për Manchester Unitedin sot!

Në ndeshjen e tij të 100-të si trajner i Manchester Unitedit në Premier League, Ole Gunnar Solskajer iu gëzua tri pikëve, ndonëse ndeshja e sotme ndaj Wolves kaloi me mjaft vështirësi. Porta e Unitedit u shpëtua në dy-tri raste nga De Gea kur rezultati ishte i bardhë, e për fitore u përkujdes Mason Greenwood me një gol në minutën e 80’. Në fund, ndeshja u mbyll 0-1.

Asistues te goli i United ishte Raphael Varane, i cili debutoi sot dhe pati një paraqitje të shkëlqyeshme.

Fitorja e sotme bën që United tashmë të ketë 28 ndeshje radhazi në ndeshjet e Premier Leagues jashtë shtëpisë. Ky është një rekord i ri në futbollin anglez, pasi që deri më tash këtë rekord e mbante Arsenali me 27 ndeshje radhazi pa humbje.

Pas pushimit të kombëtareve, United do ta ketë në dispozicion edhe Cristiano Ronaldon, që u zyrtarizua si transferi më i ri i 20-herë kampionit anglez pak ditë më parë.

Kështu, United pas 3 ndeshjeve të para në Premier League ka 7 pikë, kurse Wolves mbetet ende pa pikë.


FERONIKELI - GJILANI

Progni nga penalltia, Gjilani me pikët e plota

FFK Superliga

Progni nga penalltia, Gjilani me pikët e plota

29/08/21 @ 19:25

PRISHTINA - BALLKANI

Ermal Krasniqi me supergol, Isufi njoftohet me 3 pikë

FFK Superliga

Ermal Krasniqi me supergol, Isufi njoftohet me 3 pikë

29/08/21 @ 19:00

SHQIP në BOTË

Florent Hadërgjonaj startues kundër Galatasarayit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Hadërgjonaj startues kundër Galatasarayit

29/08/21 @ 17:50

CLERMONT 2-2 METZ

Elbasan Rashani në super formë, asist e gol kësaj radhe

Përfaqësuesja/Ligue 1/Sportistë shqiptarë në botë

Elbasan Rashani në super formë, asist e gol kësaj radhe

29/08/21 @ 17:07

11-SHET

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Feronikeli - Gjilani

29/08/21 @ 16:16

VUSHTRRIA - VITIA

Vushtrria e përforcuar kundër Vitisë

FFK Liga e parë

Vushtrria e përforcuar kundër Vitisë

29/08/21 @ 11:36

CHELSEA

Tuchel konfirmon lëndimin e Kantes

Premier League

Tuchel konfirmon lëndimin e Kantes

29/08/21 @ 09:38

CITY - ARSENAL

City shumë i fortë, s’ka fund kriza e Arsenalit!

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

City shumë i fortë, s’ka fund kriza e Arsenalit!

28/08/21 @ 15:23

SHQIP në BOTË

Rashica startues kundër Leicesterit

Premier League

Rashica startues kundër Leicesterit

28/08/21 @ 15:07

CITY - ARSENAL

City - Arsenal, 11-shet startuese

Premier League

City - Arsenal, 11-shet startuese

28/08/21 @ 12:39

MANCHESTER UNITED

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United!

Premier League/Serie A/Transfere

ZYRTARE: Cristiano Ronaldo rikthehet te Manchester United!

27/08/21 @ 17:56

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

27/08/21 @ 17:46

MEDIA

Nesër oferta nga City! Cristiano në Manchester

Champions League/Premier League/Serie A/Transfere

Nesër oferta nga City! Cristiano në Manchester

26/08/21 @ 23:54

EFL CUP

Broja debuton me dy gola, Southampton kualifikohet me 8 gola

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Broja debuton me dy gola, Southampton kualifikohet me 8 gola

26/08/21 @ 00:15

PREMIER LEAGUE

Harry Kane flet për të ardhmen

Premier League

Harry Kane flet për të ardhmen

25/08/21 @ 14:03

URUGUAJANI

Lë Arsenalin për Fiorentinën

Premier League/Serie A/Transfere

Lë Arsenalin për Fiorentinën

24/08/21 @ 20:13


 
Të gjitha lajmet nga Premier League