Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

NGA INTERVISTA

Milot Rashica: Në secilin moment jemi krenar për fanellën e Kosovës

Fotot: canaries.co.uk

Milot Rashica: Në secilin moment jemi krenar për fanellën e Kosovës


18 September, 2021 @10:56

Milot Rashica që nisi karrierën e tij te Vushtrria në Kosovë, ka folur për faqen zyrtare të ekipit të tij të tashëm, Norwich City në Premier Ligë.

Futbollisti kosovar, që luan zakonisht në krah të djathtë të fushës, ka dhënë intervistë ekskluzive për Canaries, ndërsa ndër të tjera ka bërë të ditur se secili lojtar i Kosovës është krenar në secilin moment, kur vishet fanella e Kosovës.

Milot Rashica

“Norwich City është duke u munduar të bëj ekip solid për Premier Ligë. Kështu, ekipi që bën transfere dhe vlerëson lojtarë, gjatë verës kanë kërkuar futbollistë me karakter të fortë, natyrisht dhe të talentuar. E Milot Rashica, i lindur në Kosovë është sigurisht njëri prej atyre lojtarëve që e di se si duhet luftuar për t’u njohur,” ka shkruar ndër të tjera Canaries, duke folur për vushtrriasin, që debutoi si startues në përballjen e paër të tij në Premier Ligë.

Në anën tjetër, Rashica 25-vjeç në njërën ndër përgjigjet e tij për faqen zyrtare të klubit ka treguar se shumë njerëz kanë dhënë jetën për Kosovën, prandaj veshja e kësaj fanelle ka kuptim shumë domethënës për secilin lojtar.

Milot Rashica

“Shumë njerëz kanë vdekur për këtë, prandaj për ne lojtarët është një moment krenarie sa herë që veshim fanellën e vendit tonë,” ka shtuar ndër të tjera Miloti.

Ngritja graduale e karrierës së Rashicës ka qenë mahnitëse, pasi që futbollisti kishte kaluar nga Vushtrria te Vitesse Eredivise.

Nga Holanda kaloi në Gjermani, kur Werder Bremen e mori. E tash në elitën angleze të futbollit, aty ku luajnë numri më i madh i yjeve të futbollit në botë.


LIGA e PARË

Xhiroja e katërt në Ligën e Parë hapet në Prishtinë

FFK Liga e parë

Xhiroja e katërt në Ligën e Parë hapet në Prishtinë

18/09/21 @ 10:43

MALISHEVA - FERONIKELI

Nikli për fitoren e tretë rresht, përballet me Malishevën

FFK Superliga

Nikli për fitoren e tretë rresht, përballet me Malishevën

18/09/21 @ 10:38

NEWCASTLE 1-1 LEEDS

Maximin shpëton trajnerin, Leeds pa fitore ende

Premier League

Maximin shpëton trajnerin, Leeds pa fitore ende

18/09/21 @ 00:01

BALLKANI - LLAPI

Ballkani në kërkim të kreut, Llapi për fitoren e parë

FFK Superliga

Ballkani në kërkim të kreut, Llapi për fitoren e parë

18/09/21 @ 10:34

FFK

Gilasbey inspekton fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”, sugjeron riparimin e saj

FFK Superliga

Gilasbey inspekton fushën e stadiumit “Fadil Vokrri”, sugjeron riparimin e saj

17/09/21 @ 22:16

SASSUOLO 0-1 TORINO

Vojvoda 13-minuta në fitoren e dytë të Torinos

Serie A/Sportistë shqiptarë në botë

Vojvoda 13-minuta në fitoren e dytë të Torinos

17/09/21 @ 23:35

NEWCASTLE 1-1 LEEDS

Maximin shpëton trajnerin, Leeds pa fitore ende

Premier League

Maximin shpëton trajnerin, Leeds pa fitore ende

18/09/21 @ 00:01

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Serie A/Ligue 1/La Liga/Analiza

5 për fundjavë!

17/09/21 @ 21:34

EVERTON 3-1 BURNLEY

Benitez bashkangjet Evertonin treshes kryesuese

Premier League

Benitez bashkangjet Evertonin treshes kryesuese

13/09/21 @ 23:02

EVERTON 3-1 BURNLEY

Benitez bashkangjet Evertonin treshes kryesuese

Premier League

Benitez bashkangjet Evertonin treshes kryesuese

13/09/21 @ 23:02

LEEDS - LIVERPOOL

Liverpooli s’gabon, mban hapin me kryesuesit

Premier League

Liverpooli s’gabon, mban hapin me kryesuesit

12/09/21 @ 19:29

SOUTHAMPTON

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit

Kombëtarja/Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Armando Broja shkëlqeu në barazimin e ekipit

11/09/21 @ 23:23

CRISTIANO RONALDO

Shitje e çmendur e fanellave, sa ka fituar Adidas e sa United?

Premier League

Shitje e çmendur e fanellave, sa ka fituar Adidas e sa United?

10/09/21 @ 13:31

KOLUMNE

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë: rikthimi i Ronaldos + tjera

10/09/21 @ 13:00

NORWICH CITY

Rashica, lojtari i muajit te Norwich

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica, lojtari i muajit te Norwich

10/09/21 @ 12:29

CRISTIANO RONALDO

Do të bëj presion, që të luajë ndaj Newcastle

Premier League

Do të bëj presion, që të luajë ndaj Newcastle

09/09/21 @ 22:32


 
Të gjitha lajmet nga Premier League