Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER OF THE MONTH

Mohamed Salah, më i mirë i tetorit në PL

Mohamed Salah, më i mirë i tetorit në PL


12 November, 2021 @16:09

Futbollisti i Liverpoolit që shkëlqeu përgjatë muajit tetor, Mohamed Salah, me plotë meritë ka marrë çmimin e më të mirit të muajit, që e jep çdo muaj kjo ligë.

Tetori senzacional i egjiptasit ka qenë i përbërë prej pesë golave, katër asistimeve dhe një hat-tricku të shënuar përgjatë ecurisë së ekipit të Jurgen Klopp.

Ky është çmimi i tretë i lojtarit të muajit këtë stinor dhe për herë të parë këtë e ka marrë Salah, ndërsa para tij me më të mirin e muajit janë stolisur: Michail Antonio (West Ham United) dhe Cristiano Ronaldo (Manchester United).

E Salah i mrekullueshëm, tashmë në karrierë ka të fituara katër çmime të muajit në Premier League, sa kanë fituar edhe Thiery Henry, Paul Scholes e Frank Lampard.


ZONA E AMERIKËS LATINE

Neymar shkëlqen, Brazili siguron “Katarin ‘22”

Kualifikimet për Botëror/International

Neymar shkëlqen, Brazili siguron “Katarin ‘22”

12/11/21 @ 11:54

GREQIA 0-1 SPANJA

Spanja fiton, në “finalen e grupit” pret Suedinë

Kualifikimet për Botëror/International

Spanja fiton, në “finalen e grupit” pret Suedinë

11/11/21 @ 22:44

ME AZERBAJXHANIN

Aventura e De Biasit, për harresë

Kualifikimet për Botëror/International

Aventura e De Biasit, për harresë

12/11/21 @ 10:56

ARMENIA 0-5 MAQEDONIA V

Bardhi hat-trick, Maqedonia pranë PlayOffit për Botëror

Kualifikimet për Botëror/International/Sportistë shqiptarë në botë

Bardhi hat-trick, Maqedonia pranë PlayOffit për Botëror

11/11/21 @ 20:19

PREMIER LEAGUE

Caktohen data për sezonin e ri, ndryshe nga vitet tjera

Premier League

Caktohen data për sezonin e ri, ndryshe nga vitet tjera

11/11/21 @ 18:24

ASTON VILLA

Steven Gerrard kthehet në Premier League

Premier League

Steven Gerrard kthehet në Premier League

11/11/21 @ 11:07

NEWCASTLE UNITED

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

Premier League/Transfere

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

08/11/21 @ 22:18

ASTON VILLA

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

Premier League/Transfere

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

07/11/21 @ 23:29

NORWICH CITY

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

Premier League/Transfere

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

06/11/21 @ 20:49

BRENTFORD 1-2 NORWICH

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

06/11/21 @ 18:02

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

05/11/21 @ 17:00

MEDIA TALK

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

Premier League/La Liga/Transfere

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

02/11/21 @ 14:25

TOTTENHAM HOTSPUR

Conte premtues te Tottenham

Premier League/Transfere

Conte premtues te Tottenham

02/11/21 @ 14:04

E FUNDIT

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

Premier League

Humbje e rëndë, shkarkojnë trajnerin

01/11/21 @ 11:10


 
Të gjitha lajmet nga Premier League