Të gjitha lajmet

MONACO - DORTMUND

Monaco vs. Dortmund, publikohen skuadrat startuese

Monaco vs. Dortmund, publikohen skuadrat startuese

19 April, 2017 @20:21

Janë publikuar formacionet edhe për ndeshjen mes Monacos dhe Dortmundit. MONACO: Subašić; Touré, Glik, Jemerson, Mendy; Moutinho, Bakayoko; Silva, Lemar; Falcao, Mbappé. DORTMUND: Bürki; Piszczek, Ginter, Sokratis, Durm; Weigl, Şahin; Reus, Kagawa, Guerreiro; Aubameyang.

BARCA - JUVENTUS

Barca vs. Juve, formacionet zyrtare

19 April, 2017 @20:17

Pak minuta para ndeshjes, janë publikuar formacionet zyrtare të Barcelonës dhe Juventusit. BARCELONA: Ter Stegen; Roberto, Piqué, Umtiti, Alba; Busquets,…

MAQEDONI

Shkëndija vs. Vardari, ndërpritet ndeshja

19 April, 2017 @17:03

Është ndërprerë ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë mes Shkëndijës dhe Vardarit që po luhet në Tetovë, Një zënkë mes…

KUPA E KOSOVËS: BESA - TREPÇA

Goleadë në Pejë, Besa në finale!

19 April, 2017 @16:56

Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë në Mitrovicë, Besa ka shënuar fitore bindëse në ndeshjen kthyese ndaj Trepçës, për…

KUPA E KOSOVËS: LLAPI - DRENICA

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Foto: kfllapi.com

19 April, 2017 @16:53

Me rezultat të thellë 4-1 është mbyllur ndeshja kthyese gjysmëfinale e Kupës së Kosovës mes Llapit e Drenicës, rezultat ky…

MICHAEL KEANE

Mourinho kërkon mbrojtësin e Burnleyt

Pa u bërë tre vite të plota që u shit nga Manchester United te Burnley, kërkohet rikthimi i tij në ekip! Michael Keane, shembull si luftohet

19 April, 2017 @10:39

I lindur në Stockport në janar të vitit 1993 dhe ish-talent i Manchester Unitedit, Michael Keane, pas stinorit të mrekullueshëm…

THE MIRROR

Wenger vazhdon, por me risi

19 April, 2017 @10:10

E përditshmja britanike, The Mirror, ka bërë të ditur sot se trajneri nën presion i Arsenalit, Arsene Wenger, është 'gati…

JUAN MATA

Besiktas synon Matën?!

19 April, 2017 @10:02

E përditshmja turke, Milliyet, në numrin e sotëm ka përfolur një mundësi që mesfushori spanjoll i Manchester Unitedit, Juan Mata,…

BALLON D'OR

11 yje të Premier Ligës në listë për Topin e Artë

8 October, 2018 @20:13

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Luka Modric dhe 11 yje të Premier Ligës do jenë në listën e 30 futbollistëve të…

CHAMPIONS LEAGUE

Vëmendja në Londër e Napoli

3 October, 2018 @12:40

Pas ndeshjeve të luajtura mbrëmë, sonte zhvillohen edhe 8 të tjera në kuadër të xhiros së dytë të grupeve…

CHAMPIONS LEAGUE

‘Lëkundja’ e fundit për Josen?

Foto: Unitedreds

2 October, 2018 @23:06

Zhgënjim pas zhgënjimi! Manchester United ka dështuar të fitojë edhe në ndeshjen e luajtur sonte në kuadër të Ligës së…

NUMRAT E EKIPEVE NË UEFA

UEFA zyrtarizon numrin e ekipeve të Kosovës për stinorin 2019/20

Foto: uefa.com

2 October, 2018 @13:19

UEFA përmes një komunikate zyrtare i ka bërë të ditur FFK-së se në edicionin 2019/20 të garave të saja, do…

STATS

Kalojnë 2 vite, vetëm Messi shënues jashtë shtëpisë!

2 October, 2018 @12:37

Një statistikë interesante dhe 'jo fort pozitive' për Barcelonën! Kur bëhet fjalë për ndeshjet e luajtura jashtë shtëpisë në Champions…

Të gjitha lajmet nga Champions League