Të gjitha lajmet

THE MIRROR

Wenger vazhdon, por me risi

Wenger vazhdon, por me risi

19 April, 2017 @10:10

E përditshmja britanike, The Mirror, ka bërë të ditur sot se trajneri nën presion i Arsenalit, Arsene Wenger, është 'gati i sigurt' për vazhdim të kontratës me Arsenalin. Sipas gazetës në fjalë, Wenger do të nënshkruajë kontratë edhe për dy vite tjera me Arsenalin në fund të këtij stinori, ndërsa ndër kërkesat e para të tij janë largimi i trajnerit të portierëve, Gerry Peyton dhe kondicionerit të skuadrës, Tony Colbert. Në anën tjetër, sa i përket lojtarëve të rinj që pritet të vinë në skuadër si emra kryesorë janë përfolur të jenë sulmuesi fantastik i Lyonit, Alexandre Lacazette dhe mbrojtësi boshnjak i Schalkes, Sead Kolasinac. Bile, shton Mirror, mbrojtësit të krahut Kolasinac i është thënë se do të punosh nën urdhërat e Wengerit edhe për së paku dy vite tjera, ka shkruar gazeta në fjalë.

JUAN MATA

Besiktas synon Matën?!

19 April, 2017 @10:02

E përditshmja turke, Milliyet, në numrin e sotëm ka përfolur një mundësi që mesfushori spanjoll i Manchester Unitedit, Juan Mata,…

MANUEL NEUER

Neuer ka thyer këmbën!

Foto: fcbayern/ twitter

19 April, 2017 @9:29

Portieri i Bayern Munchenit, që po cilësoset si ndër më të mirët në botë, Manuel Neuer, ka thyer këmbën në…

PARA NDESHJES: MONACO-DORTMUND

Dortmund llogaritet favorit përsëri!

Fotot: uefa.com

19 April, 2017 @8:53

Sikurse në ndeshjen e parë që e humbën 3-2 në shtëpi, ashtu edhe sonte, Borussia Dortmund përsëri shihet favorit së…

PARA NDESHJES: BARCELONA-JUVENTUS

A do ta bëjnë edhe kundër Juventusit?

Foto: fcbarcelona+juventus/facebook

19 April, 2017 @8:21

Sonte zhvillohet përballja e madhe e Ligës së Kampionëve ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Ndeshja çerekfinale, ku në duelin e parë…

CRISTIANO RONALDO NË KRYE

TOP shënuesit në garat e UEFA-së

18 April, 2017 @23:59

Pas ndeshjes së sontme, ku Cristiano Ronaldo arriti të shënojë golin e 100-të në Ligë të Kampionëve, UEFA ka përkujtuar…

PLAYER RATINGS: REAL-BAYERN

Ronaldo hat-trick, por tjetërkush është lojtar i ndeshjes

18 April, 2017 @23:47

Përkundër hat-trickut të Cristiano Ronaldos sonte në përballje ndaj Bayernit, që çoi Real Madridin në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve,…

PAS NDESHJES

Dy golat e Ronaldos, kontestuese

18 April, 2017 @23:27

Gjyqtari hungarez i ndeshjes Real Madrid - Bayern, Viktor Kassai, bashkë me ndihmësit e tij, do të mbetet halë në…

CRISTIANO RONALDO

I pari që arrin 100-shin

18 April, 2017 @23:24

Sulmuesi portugez i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka arritur shifrën historike sonte duke u bërë njeriu i parë që arrin…

REAL-BAYERN

CR7 me hat-trick rrënon Bayernin

18 April, 2017 @23:12

Real Madrid ka kaluar edhe një pengesë të rëndësishme në luftë për të mbrojtur titullin e Ligës së Kampionëve. Madrilenët…

CHAMPIONS LEAGUE

Leicesteri largohet ndershëm, Atletico në gjysmëfinale!

18 April, 2017 @22:39

Pas fitores 1-0 në Madrid, Atletico i Simeones mori rezultat pozitiv edhe në Angli, për t'u kualifikuar kështu në gjysmëfinale…

KOLUMNE

5 PËR FUNDJAVË!

BOROZANI / ARKIV

19 October, 2018 @16:00

Një fundjavë e mbushur me super ndeshje! 5 të për mos u humbur: 1. Chelsea – Manchester Utd (e shtunë,…

LIVERPOOL

Mane është operuar!

18 October, 2018 @15:11

Sulmuesi i Liverpoolit, Sadio Mane, ka operuar dorën, pas lëndimit që e kishte me kombëtaren e tij. Futbollisti 26…

MANCHESTER UNITED

Rritje rroge për Shawin

18 October, 2018 @14:39

Mbrojtësi i majtë i Manchester Unitedit, Luke Shaw, ka nënshkruar kontratë të re 5 vjeçare me ekipin e tij. …

MOHAMED SALAH

Salah kthehet i lënduar, mjekët thonë...

FOTO/ REUTERS

13 October, 2018 @18:42

Ylli egjiptian Mohamed Salah, është rikthyher te Liverpooli i lënduar nga ndeshjet kualifikuese për Kupën e Afrikës 2019. 26 vjeçari…

PLAYER OF THE MONTH

Lojtari i muajit shtator: Eden Hazard

12 October, 2018 @14:59

Ylli belg i Chelseat, pas performancave të shkëlqyera në muajin e kaluar ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë…

Të gjitha lajmet nga Premier League