Të gjitha lajmet

MAQEDONI

Shkëndija vs. Vardari, ndërpritet ndeshja

Shkëndija vs. Vardari, ndërpritet ndeshja

19 April, 2017 @17:03

Është ndërprerë ndeshja gjysmëfinale e Kupës së Maqedonisë mes Shkëndijës dhe Vardarit që po luhet në Tetovë, Një zënkë mes kapitenit të Vardarit Boban Grnçarov dhe Ferhan Hasanit të Shkëndijës ka bërë që disa tifozë të Shkëndijës të zbresin nga tribunat në fushë, duke e detyruar kështu ndërprerjen e ndeshjes. Ndërkohë, të dy lojtarët janë përjashtuar me karton të kuq. Kur kjo ndodhi, po zhvillohej minuta e 33' e takimit me rezultatin 0-0, ndërsa ndeshja e parë në Shkup është fituar 1-3 nga Shkëndija.

KUPA E KOSOVËS: BESA - TREPÇA

Goleadë në Pejë, Besa në finale!

19 April, 2017 @16:56

Pas barazimit 2-2 në ndeshjen e parë në Mitrovicë, Besa ka shënuar fitore bindëse në ndeshjen kthyese ndaj Trepçës, për…

KUPA E KOSOVËS: LLAPI - DRENICA

Bërbatovci e Namani çojnë Llapin në finale!

Foto: kfllapi.com

19 April, 2017 @16:53

Me rezultat të thellë 4-1 është mbyllur ndeshja kthyese gjysmëfinale e Kupës së Kosovës mes Llapit e Drenicës, rezultat ky…

MICHAEL KEANE

Mourinho kërkon mbrojtësin e Burnleyt

Pa u bërë tre vite të plota që u shit nga Manchester United te Burnley, kërkohet rikthimi i tij në ekip! Michael Keane, shembull si luftohet

19 April, 2017 @10:39

I lindur në Stockport në janar të vitit 1993 dhe ish-talent i Manchester Unitedit, Michael Keane, pas stinorit të mrekullueshëm…

THE MIRROR

Wenger vazhdon, por me risi

19 April, 2017 @10:10

E përditshmja britanike, The Mirror, ka bërë të ditur sot se trajneri nën presion i Arsenalit, Arsene Wenger, është 'gati…

JUAN MATA

Besiktas synon Matën?!

19 April, 2017 @10:02

E përditshmja turke, Milliyet, në numrin e sotëm ka përfolur një mundësi që mesfushori spanjoll i Manchester Unitedit, Juan Mata,…

MANUEL NEUER

Neuer ka thyer këmbën!

Foto: fcbayern/ twitter

19 April, 2017 @9:29

Portieri i Bayern Munchenit, që po cilësoset si ndër më të mirët në botë, Manuel Neuer, ka thyer këmbën në…

JOHAN CRUYFF

Tifozët mbledhin mjete për ndërtimin e bustit

19 October, 2018 @14:06

Tifozët e Ajaxit të Amsterdamit kanë mbledhur të holla për të ndërtuar bustin e legjendës së futbollit holandez, Johan Cruyff,…

LIGA C E KOMBEVE

Asnjë fitore, rrezik nga Liga D, shkarkohet trajneri

18 October, 2018 @15:17

Pas zhvillimit të katër ndeshjeve në kuadër të Ligës C të Kombeve, Federata e Futbollit të Sllovenisë ka marrë vendim…

EA SPORTS

Konfirmohet: Bolt në FIFA’19

18 October, 2018 @15:02

Njëra ndër lojërat më të famshme e adhuruesve të futbollit, FIFA'19, do të ketë në profilin e lojtarëve edhe Usain…

REFUZON OFERTËN

Bolt refuzon ofertën e skuadrës evropiane

18 October, 2018 @12:33

Tetë herë fituesi Olimpik i sprintit, Usain Bolt, ka refuzuar ofertën e klubit maltez, kanë bërë të ditur mediat e…

MADAGASKARI

Për herë të parë në Kupën e Kombeve

17 October, 2018 @15:27

Reprezentacioni i Madagaskarit në futboll, për herë të parë në histori të vendit të tyre ka arritur të kualifikohet në…

Të gjitha lajmet nga International