Të gjitha lajmet

CORONAVIRUS GODET EDHE KAPITENIN

Mungesë e madhe te kuqezinjtë, Hysaj me COVID-19

Foto: FSHF

Mungesë e madhe te kuqezinjtë, Hysaj me COVID-19


17 November, 2020 @21:28

Pas mungesës për shkak të kartonëve që do ta lë të pezulluar Amir Abrashin për ndeshjen “finale” ndaj Bjellorusisë, ka ardhur edhe një goditje për kuqezinjtë.

Së fundi FSHF ka konfirmuar se në testet për COVID-19 Elseid Hysaj ka rezultuar pozitiv. Futbollisti i Napolit do të izolohet në Shqipëri deri sa të dalë negativ në test, që do të bëhet pas disa ditësh, kurse kuqezinjtë do të vazhdojnë për ndeshjen e ardhshme.

TABELA AKTUALE, REZULTATET, NDESHJET

Shqipëria nesër mbrëma duhet të fitojë ndaj Bjellorusisë për të siguruar pozitën e parë në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve, ashtu që të dalë në Ligën B të Kombeve në edicionin e ardhshëm të kësaj gare.

NJOFTIMI I FSHF-së:

Mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj, humbet ndeshjen ndaj Bjellorusisë pasi ka rezultuar pozitiv në testin e COVID-19.

Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se futbollisti është njohur me rezultatin e tamponit gjatë mbrëmjes dhe është karantinuar menjëherë.

Njëkohësisht, njoftohet se të gjithë lojtarët e tjerë dhe stafi teknik i Kombëtares, të cilët i janë nënshtruar tamponëve sot (sipas protokollit një ditë përpara ndeshjes), kanë rezultuar negativë. Hysaj do ta kryejë karantinën në Shqipëri derisa të rezultojë negativ.

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve