Të gjitha lajmet

CARABAO CUP

Muriç i pakalueshëm, City deklason!

Muriç i pakalueshëm, City deklason!

9 January, 2019 @22:40

Skuadra e Manchester Cityt, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Anglisë, e deklasoi Burtonin me rezultat të thellë prej 9-0.

Gardiani i portës së Cityt në këtë ndeshje ishte portieri i përfaqësueses së Kosovës, Arijanet Muriç, i cili e përfundoi ndeshjen pa e pësuar ndonjë gol, madje ai nuk pati punë gjatë tërë ndeshjes.

Golat për Manchester Cityn erdhën nga Gabriel Jesus (4x), Kevin De Bruyne, Oleksandr Zinchenke, Phil Foden, Kyle Walker dhe Riyad Mahrez.

Ndeshja kthyese e këtij dueli do të luhet me 23 janar, derisa për Cityn do të jetë një ndeshje formale.

Fituesi i këtij dueli do të takohet me fituesin nga përballja Tottenham - Chelsea.

BISEDME PËR LARGIM

Sfidë e re për Pogbën!

16 June, 2019 @13:04

Mesfushori brilant i Francës, Paul Pogba, që nuk ka treguar më të mirën e tij në rikthimin te Manchester United,…

BRAZILIANI I BRUGGE

Rekord transfer i Aston Villës

13 June, 2019 @22:44

Ekipi i rikthyer në Premier Ligë për stinorin 2019/20, Aston Villa, dëshiron të kthehet fuqishëm në elitë. Sot, ekipi…

TRAJNERI KROAT

Bilic zyrtarizohet te ekipi anglez

13 June, 2019 @14:30

Skuadra që nuk arriti të sigurojë Premier Ligën në momentin e fundit të stinorit duke u eliminuar nga Aston Villa…

E BLEJNË

Aston Villa nis me përforcime

10 June, 2019 @15:35

Pas rikthimit në Premier Ligë, ekipi i Aston Villës ka nisur të bëj përforcimet e para për sezonin e ri.…

REAL MADRID

E zyrtarizojnë Hazardin

7 June, 2019 @22:11

Para pak çastesh, Real Madrid ka zyrtarizuar përforcimin e shumëpërfolur. Eden Hazard është lojtar i ri i Real Madridit,…

Të gjitha lajmet nga Premier League