Të gjitha lajmet

PARTIZANI-SKËNDERBEU

Muzaka e Bregu për fitore, për t’u ngritur në fron

Foto: KFSkenderbeu/fb

Muzaka e Bregu për fitore, për t’u ngritur në fron

29 October, 2018 @21:09

Shpërthimi në pjesë të dytë i ekipit të Orges Shehit ka bërë që Skënderbeu të fitojë derbin ndaj Partizanit në Selman Stërmasi dhe të marrë kreun e Superiores shqiptare.

Gjergji Muzaka shënoi për epërsinë e mysafirëve 1-0 (64’) ndërsa krejt në fund ka qenë Dejvi Bregu që ka vulosur fatin e takimit kur shënoi për 2-0 (90’+5) në të mirë të Skënderbeut.

TABELA AKTUALE

Tre pikësh, që e bën Skënderbeun me 23 pikë dhe e çon në krye të tabelës, ndërsa Partizani bie në vend të dytë, me 22, pas disfatës së dytë të stinorit.

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

SKËNDERBEU - KUKËSI

Derbi i takoi Skënderbeut

Foto: PanoramaSport

16 March, 2019 @19:51

Skënderbeu ka shënuar fitore në derbin e ditës në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, duke e mposhtur Kukësin me rezultat minimal…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore