Të gjitha lajmet

PRISHTINA dhe MIREL JOSA

Ndahen edhe zyrtarisht

Ndahen edhe zyrtarisht

3 September, 2019 @13:08

Me titullin “Falemnderit Mirel” Prishtina edhe zyrtarisht ka konfirmuar lajmet e djeshme se ekipi ka ndarë rrugët me trajnerin shqiptar Mirel Josa.

“Prishtina dhe kryetrajneri Josa me marrëveshje kanë shkëputur kontratën,” ka shkruar njoftimi, duke numëruar sukseset e tij me klubin sa ishte aty.

Josa ka drejtuar Prishtinën në 79 ndeshje zyrtare, ku ka shënuar 46 fitore, 21 barazime dhe 12 humbje. Ka fituar Kupën e Kosovës në stinorin 2017/18 dhe është bërë dy herë nënkampion i vendit, duke mos e fituar titulin në xhiron e fundit të stinorit.

Mediat e ndryshme dje kanë raportuar se bardhekaltërit që janë në kërkim të titullit të kampionit, janë në bisedime me ish trajnerin e Shkëndijës, Qatip Osmani.

TRAJNERI I RI

Qatip Osmani te Prishtina?

2 September, 2019 @16:50

Njëri ndër trajnerët më të dalluar shqiptar, që ditë më parë u shkarkua nga posti i trajnerit të Shkëndijës së…

PRISHTINA

Josa ndahet me Prishtinën?

TOPSPORTI / D.SH

2 September, 2019 @16:34

Pas largimit të Bekim Shotanit nga Vushtrria orë më parë, duket se mund të kemi edhe një largim të…

VUSHTRRIA

Mjaftojnë 3 xhiro, largohet trajneri

2 September, 2019 @13:03

Kanë mjaftuar 3 xhiro që Bekim Shotani dhe Vushtrria ta ndërprejnë bashkëpunimin mes tyre. Sipas një njoftimi të lëshuar nga…

TREPÇA '89 - DRENICA

Harmon në kohën shtesë, ndahen pikët në Mitrovicë

1 September, 2019 @17:59

Me barazim është mbyllur dueli i zhvilluar sot mes Trepçës ‘89 dhe Drenicës në Mitrovicë. Skuadra vendase ishte në epërsi…

GJILANI - VUSHTRRIA

Nga një gol për pjesë, Gjilani mposht Vushtrrinë

1 September, 2019 @17:56

Me nga një gol në secilën pjesë, Gjilani arriti që me rezultat 2-0 ta mposhtë sot skuadrën e Vushtrrisë në…

Të gjitha lajmet nga FFK Superliga