Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

LEGJENDA E KLUBIT

Ndahet nga Shkëndija pas 7 sezonesh

Foto: KFShkendija/fb

Ndahet nga Shkëndija pas 7 sezonesh


31 August, 2021 @23:48

Golashënuesi rekorder i Shkëndijës, Besart Ibraimi, është ndarë nga ekipi i tij pas 7 sezonesh të njëpasnjëshme të kaluara aty.

Ibraimi 34-vjeçar ka bërë të ditur për ndarjen përmes një postimi të gjatë dhe emocinues në llogarinë e Facebookut, ndërsa sulmuesi që gjatë vitit 2010 ka qenë pjesë e Schalkes në Bundesligë, tash e tutje do të vesh fanellën e ekipit grek, Xanthi.

Besart Ibraimi

Ndërsa në postimin e tij Ibraimi ka shkruar:

“Krenar që i shërbeva kësaj fanelle dhe i lumtur që dhash kontribut për sukseset e Shkëndijës. Pas aq shumë sukseseve e arritjeve të mëdha që do mbeten të shkruara me germa të arta në historinë e Shkëndijës dhe për të cilat unë gjithmonë do të jem krenar, lamtumirën e kisha menduar më ndryshe edhe pse një ndarje asnjëherë nuk mund të ketë shije të mirë!

Kam shijuar maksimalisht çdo moment te Shkëndija, kam dhënë gjithçka nga vetja përherë dhe jam i vetëdijshëm se jo gjithmonë gjërat kanë ecur ashtu si kemi dëshiruar. Përkushtimi im ka qenë i njejtë edhe atëherë kur gjërat shkonin mirë, ashtu si në rastet kur fatkeqësisht rezultatet nuk ishin të duhurat.

I lumtur pa masë që në emrin tim dhe si futbollist i Shkëndijës mbeten të shkruara disa rekorde në nivel shtetëror, si golashënuesi më i mirë në historinë e futbollit vendor dhe si fitues i katërfishtë i çmimit “Golashënuesi më i mirë i vitit”.

Falenderim deri te të gjithë për mbështetjen brenda këtyre viteve, mirënjohje e pafund për mbështetësit e Shkëndijës në krye me “Ballistët” që më dhuruan momente të paharruara.

Me këtë rast dua të përcjell konsideratat më të sinqerta deri te gjithë ata me të cilët bashkëpunova në Shkëndijë gjatë këtyre viteve, bashkojtarë, trajnerë, ekip mjekësorë, ekonomat, administratë, kryesi e kryetarë.

Mirënjohje e madhe dhe e përzemërt për udhëheqësin e këtij projekti madhor dhe më meritorin që Shkëndija preki këto nivele, z. Lazim Destani.

Ndoshta kemi mundur dhe është dashur më shumë, por unë në çdo moment dhash gjithçka nga vetja. Uroj tjerët që do të na pasojnë të tejkalojnë arritjet tona, ndërsa Shkëndijës i uroj shumë suksese tjera për gëzim të tifozerisë më të zjartë.

Respekt dhe gjitha të mirat në të ardhmen! I juaji, Besart Ibraimi”


KOSOVARI NË TURQI

Jetmir Topalli me kontratë afatgjate në klub të ri

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Jetmir Topalli me kontratë afatgjate në klub të ri

31/08/21 @ 23:40

FRANCEZI

Për trefish më pak, Griezmann në Atletico

La Liga/Transfere

Për trefish më pak, Griezmann në Atletico

31/08/21 @ 23:35

THE GUNNERS

Edhe Bellerin largohet nga Arsenali

Premier League/La Liga/Transfere

Edhe Bellerin largohet nga Arsenali

31/08/21 @ 23:31

BALLKANI

Argjend Malaj transferohet te Ballkani

FFK Superliga/Transfere

Argjend Malaj transferohet te Ballkani

31/08/21 @ 19:33

KOSOVA

Kosova zhvillon stërvitjen e radhës

Kualifikimet për Botëror/Përfaqësuesja

Kosova zhvillon stërvitjen e radhës

31/08/21 @ 18:19

ZYRTARE

Rey Manaj rikthehet në Serie A

Serie A/La Liga/Sportistë shqiptarë në botë

Rey Manaj rikthehet në Serie A

31/08/21 @ 16:52

SUPERLIGA

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

FFK Superliga

Ermal Krasniqi, “Ylli i javës” (2)

31/08/21 @ 13:21

SHQIP në BOTË

Besart Berisha përfundon karrierën në Australi, kthehet në Evropë

Përfaqësuesja

Besart Berisha përfundon karrierën në Australi, kthehet në Evropë

31/08/21 @ 13:12

KOSOVARI NË TURQI

Jetmir Topalli me kontratë afatgjate në klub të ri

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Jetmir Topalli me kontratë afatgjate në klub të ri

31/08/21 @ 23:40

LEAGUE ONE

Bersant Celina rikthehet te Ipswichi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Bersant Celina rikthehet te Ipswichi

31/08/21 @ 10:34

THE GUNNERS

Willian largohet nga Arsenali

Premier League/International/Transfere

Willian largohet nga Arsenali

30/08/21 @ 22:52

SUPERLIGA TURKE

Vazhdon forma e Fenerbahçes, me pikët e plota përsëri

International

Vazhdon forma e Fenerbahçes, me pikët e plota përsëri

29/08/21 @ 23:58

SUPERLIGA TURKE

Hadërgjonaj me shokë rrëmbejnë pikën nga Galatasarayi

International/Sportistë shqiptarë në botë

Hadërgjonaj me shokë rrëmbejnë pikën nga Galatasarayi

29/08/21 @ 23:56

SHQIP në BOTË

Florent Hadërgjonaj startues kundër Galatasarayit

International/Sportistë shqiptarë në botë

Florent Hadërgjonaj startues kundër Galatasarayit

29/08/21 @ 17:50

SUPERLIGA TURKE

Teixeira shpëton Besiktasin

International

Teixeira shpëton Besiktasin

28/08/21 @ 23:13

ZYRTARE

ZYRTARE: Gentrit Salihu transferohet te Porto!

FFK Superliga/International/Transfere

ZYRTARE: Gentrit Salihu transferohet te Porto!

27/08/21 @ 18:31

U21

Shqipëria U21, të ftuarit për duelin ndaj Çekisë

Kombëtarja/International

Shqipëria U21, të ftuarit për duelin ndaj Çekisë

27/08/21 @ 17:08

U21

Anglia U21, lista për sfidën ndaj Kosovës U21

Përfaqësuesja/International

Anglia U21, lista për sfidën ndaj Kosovës U21

27/08/21 @ 17:03


 
Të gjitha lajmet nga International