Të gjitha lajmet

FAREWELL MATCH

Ndeshje lamtumirëse për Andrea Pirlon

Foto: it.onefootball.com

Ndeshje lamtumirëse për Andrea Pirlon

22 May, 2018 @13:00

Është organizuar një ndeshje lamtumirëse për yllin italian Andrea Pirlo.

a

Pirlo ishte pensionuar në vitin 2017, ndërsa në këtë ndeshje që u zhvillua në stadiumin “San Siro”, ishin të pranishëm plot yje nga bota e futbollit.

Te skuadra me fanella të kaltëra ishin këta lojtarë: Gianluigi Buffon, Marco Storari, Daniele Adani, Andrea Barzagli, Daniele Bonera, Cafu, Aimo Diana, Ciro Ferrara, Kakhaber Kaladze, Marco Materazzi, Serginho, Demetrio Albertini, Massimo Ambrosini, Cristian Brocchi, Daniele De Rossi, Alessandro Diamanti, Claudio Marchisio, Simone Perrotta, Clarence Seedorf, Marco Borriello, Antonio Cassano, Fabio Quagliarella, Ronaldinho, Andriy Shevchenko, Carlos Tevez, Luca Toni, Nicola Ventola.

Ndërsa te skuadra me fanella të bardha: Christian Abbiati, Dida, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Alessandro Costacurta, Giuseppe Favalli, Marek Jankulovski, Paolo Maldini, Alessandro Nesta, Massimo Oddo, Dario Simic, Gianluca Zambrotta, Javier Zanetti, Roberto Baronio, Mauro Camoranesi, Gennaro Gattuso, Frank Lampard, Leonardo, Pepe, Rui Costa, Marco Verratti, Arturo Vidal, Roberto Baggio, Alessandro Del Piero, Antonio Di Natale, Vincenzo Iaquinta, Filippo Inzaghi, Alessandro Matri, Alexandre Pato, Ronaldo, Frances.

Ndeshja përfundoi me rezultat 7-7, derisa golat për skuadrën e kaltërt i shënuan, Shevchenko, Quagliarella, Cassano, Cafu, Seedorf, Brocchi, Toni, kurse për të bardhit shënuesit ishin, Inzaghi (3), Pato (2), Vieri dhe Matri.DREJT PREMIER LEAGUES

100 milonë funta për Lewandowskin

22 May, 2018 @12:13

Skuadra londineze Chelsea, dëshiron ta forcojë repartin e sulmit me yllin polak të Bayernit, Robert Lewandowskin. Chelsea për Lewandowskin do…

STRATEGU KILIAN

Manuel Pellegrini përsëri në Premier League

22 May, 2018 @11:54

Strategu kilian, Manuel Pellegrini, stinorin e ardhshëm do të jetë në Premier League. Skuadra…

EKSKLUZIVE

Vigan Rexhaj lojtar i lirë

BOROZANI / Arian Paçarizi

22 May, 2018 @11:04

Mbrojtësi i Lirisë, Vigan Rexhaj, aktualisht është lojtarë i lirë. Rexhaj, në një bisedë me Borozani.com, ka thënë se i…

VIDEO

Rasti i kartonit të kuq! Ishte apo s’ishte?

21 May, 2018 @16:17

Dueli i djeshëm që vendosi kampionin e Kosovës, ndërmjet Prishtinës e Dritës u shqua për kartonin e kuq dhënë Debatik…

EUROPA LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Prishtinës në EL

Foto: prishtinafc.com

21 May, 2018 @15:50

Nënkampioni i Kosovës dhe finalisti i Kupës së Kosovës, Prishtina, për herë të dytë do ta përfaqësojë Kosovën në Europa…

CHAMPIONS LEAGUE

Kundërshtarët e mundshëm të Dritës në UCL

21 May, 2018 @15:32

Pasi e siguroi titullin kampion, tashmë skuadra e Dritës duhet të fillojë të mendojë për fazën e parë parakualifikuese të…

2017/2018

Mbrojtja më e mirë në Superligë

21 May, 2018 @14:56

Pas 33 xhirove sezonale, mbrojtjen më të mirë në sezonin 2017/2018 e kanë pasur Prishtina dhe Feronikeli. Që të dyja…

PLAY OUT

Orari i ndeshjeve të barazhit

21 May, 2018 @15:14

Pas përfundimit të sezonit të rregullt në Superligë dhe në Ligën e Parë, këtë mesjavë do të luhen ndeshjet e…

2017/2018

33 ndeshje, 20 “clean sheets”

BOROZANI

21 May, 2018 @14:22

Përkundër faktit që nuk arriti të shpallet kampione, skuadra e Prishtinës ka arritur të impresionojë me një tjetër arritje sezonale. …

COPPA ITALIA 1/8

Kupa e Italisë, shorti dhe datat e ndeshjeve

TOPSPORTI/Arkiv

10 December, 2018 @22:42

Çiftet e së tetës së finales së Kupës së Italisë janë konfirmuar, ndërsa janë bërë të ditura edhe datat e…

BRAZILIANI I RI

Lucas Paqueta arrin te Milan

10 December, 2018 @12:39

Mesfushori ofanziv i Flamengos, Lucas Paqueta, është pranë zyrtarizimit te Milan. Njoftimin e kanë bërë mediat italiane sot, derisa…

NAPOLI - FROSINONE

Hysaj startues, Napoli bindshëm

8 December, 2018 @18:01

Mbrojtësi i kombëtare shqiptare, Elseid Hysaj, i është kthyer 11-shes startuese të Napolit sot. Napolitanët kanë shënuar fitore bindëse…

MAX ALLEGRI

Ndikimi i Allegrit te goli

8 December, 2018 @11:13

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri, ka pranuar që Inter ka qenë më i rrezikshëm në pjesë të parë të ndeshjes.…

LUCIANO SPALLETTI

Gabimet banale na kushtuan

8 December, 2018 @11:05

Trajneri i Interit Luciano Spalletti në deklaratën e tij pas humbjes së derbit nga Juventusi ka thënë se gabimet i…

Të gjitha lajmet nga Serie A