Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA E SHQIPËRISË

Ndryshohet data e finales së Kupës së Shqipërisë

Foto: FSHF

Ndryshohet data e finales së Kupës së Shqipërisë


25 May, 2021 @15:38

Federata Shqiptare e Futbollit ka ndryshuar datën e finales së Kupës së Shqipërisë.

Finalja e Kupës që do të luhet ndërmjet Skënderbeut dhe Vllaznisë, është shtyer për një ditë më vonë, për t’u zhvilluar më 31 maj, ndryshe nga data paraprake që ishte caktuar për 30 maj.

Ora e fillimit të ndeshjes finale (19:00) dhe vendi ku do të luhet (stadiumi kombëtar “Air Albania”) ka mbetur i pandryshuar.

Në njoftimin e FSHF-së, nuk është treguar arsyeja e këtij ndryshimi të orarit.


ANGLIA

Anglia publikon listën e gjërë për EURO 2020

Evropiani

Anglia publikon listën e gjërë për EURO 2020

25/05/21 @ 14:31

LLAPI

Ndahen rrugët me sulmuesin nga Mali i Zi

FFK Superliga

Ndahen rrugët me sulmuesin nga Mali i Zi

25/05/21 @ 13:26

BLERTON SHEJI

Shkupi paguan klauzolën, merr futbollistin e Strugës

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Shkupi paguan klauzolën, merr futbollistin e Strugës

25/05/21 @ 12:39

DFB

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

Evropiani/Bundesliga/Transfere

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

25/05/21 @ 12:20

LUKA MODRIC

Vazhdon edhe për një sezon me Realin

La Liga

Vazhdon edhe për një sezon me Realin

25/05/21 @ 11:19

GERHARD PROGNI

Specialisti i ndërprerjeve vazhdon me Gjilanin

FFK Superliga

Specialisti i ndërprerjeve vazhdon me Gjilanin

25/05/21 @ 08:32

BRAZILIANI

Jean Carioca ndahet nga Feronikeli

FFK Superliga/Transfere

Jean Carioca ndahet nga Feronikeli

25/05/21 @ 08:07

ARBËR ÇYRBJA

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Vazhdojnë përforcimet te anëtari i ri i Superiores

19/06/21 @ 18:26

PARTIZANI

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Partizani merr lojtarin e Vllaznisë

18/06/21 @ 13:17

TIRANË

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Jurgen Bardhi vazhdon me ish-kampionin

17/06/21 @ 15:53

CONFERENCE LEAGUE

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

FFK Superliga/FSHF Kategoria Superiore/Europa League/International

Shorti i plotë i edicionit të parë të Conference League

15/06/21 @ 15:05

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

TRANSFER

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

FSHF Kategoria Superiore/International/Sportistë shqiptarë në botë

Futbollisti shqiptar i Partizanit transferohet në Turqi

03/06/21 @ 20:30

KUKËS

Mirel Josa ndahet me klubin

FSHF Kategoria Superiore/Transfere

Mirel Josa ndahet me klubin

03/06/21 @ 15:17

KUPA E SHQIPËRISË

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

FSHF Kategoria Superiore

Pas 13 vitesh vjen Kupa e Shqipërisë

31/05/21 @ 22:25

TIRANA

Tirana vazhdon me trajnerin

FSHF Kategoria Superiore

Tirana vazhdon me trajnerin

31/05/21 @ 22:21

FINALJA E KUPËS

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

FSHF Kategoria Superiore

Finalja e Kupës së Shqipërisë, me tifozë

31/05/21 @ 13:14


 
Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore