Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BLERTON SHEJI

Shkupi paguan klauzolën, merr futbollistin e Strugës

Blerton Sheji, derisa ishte lojtar i Strugës/ Foto: KFStrugaTrimLum/fb

Shkupi paguan klauzolën, merr futbollistin e Strugës


25 May, 2021 @12:39

Njëri ndër lojtarët e dalluar të Strugës, që këtë stinor bënë arritje historike duke siguruar garat evropiane dhe pozitën e tretë në renditjen përfundimtare të Maqedonisë së Veriut, Blerton Sheji - ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me Shkupin.

Shkupi, që përfundoi si nënkampion ka paguar klauzolën për lirim të lojtarit nga Struga, pasi që 21-vjeçarit ende nuk i kishte përfunduar kontrata me klubin, për ta shtuar atë në radhët e veta.

Përndryshe, edhe Shkupi edhe Struga kanë siguruar dalje në gara ndërkombëtare dhe do të luajnë në kualifikime për UEFA Conference League.


DFB

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

Evropiani/Bundesliga/Transfere

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

25/05/21 @ 12:20

BRAZILIANI

Jean Carioca ndahet nga Feronikeli

FFK Superliga/Transfere

Jean Carioca ndahet nga Feronikeli

25/05/21 @ 08:07

GERHARD PROGNI

Specialisti i ndërprerjeve vazhdon me Gjilanin

FFK Superliga

Specialisti i ndërprerjeve vazhdon me Gjilanin

25/05/21 @ 08:32

LUKA MODRIC

Vazhdon edhe për një sezon me Realin

La Liga

Vazhdon edhe për një sezon me Realin

25/05/21 @ 11:19

GJILANI

Enea Koliçi deri 2023 te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Enea Koliçi deri 2023 te Gjilani

24/05/21 @ 21:18

REAL BETIS

Do të luaj në moshë 40-vjeçare, kapiteni vazhdon

La Liga/Transfere

Do të luaj në moshë 40-vjeçare, kapiteni vazhdon

25/05/21 @ 07:53

MILOT RASHICA

Aston Villa bën ofertë për Rashicën

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Aston Villa bën ofertë për Rashicën

24/05/21 @ 19:51

KAPITENI

Kapiteni pensionohet nga Kosova

Përfaqësuesja

Kapiteni pensionohet nga Kosova

24/05/21 @ 21:20

ZYRTARE

Abrashi transferohet te skuadra zvicerane

International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Abrashi transferohet te skuadra zvicerane

23/06/21 @ 13:53

ZVICRA GARANTON 1/8 E FINALES

Zvicra, vendi i parë nga pozitat e treta që siguron TOP16

Evropiani/International

Zvicra, vendi i parë nga pozitat e treta që siguron TOP16

22/06/21 @ 00:32

KONFIRMOHET DUELI TJETËR

Gati edhe çifti i dytë i të tetës së finales

Evropiani/International

Gati edhe çifti i dytë i të tetës së finales

22/06/21 @ 00:05

PARAKUALIFIKIMET

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

FFK Superliga/International

Ramadani: Nuk e diskutojmë fitoren nëse…

21/06/21 @ 23:47

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Finlanda-Belgjika

21/06/21 @ 23:22

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Rusia-Danimarka

21/06/21 @ 23:17

FINLANDA 0-2 BELGJIKA

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

Evropiani/International

Belgjika fiton grupin, Finlanda në pritje

21/06/21 @ 23:12

RUSIA 1-4 DANIMARKA

Brilanca daneze shpërblehet në fund

Evropiani/International

Brilanca daneze shpërblehet në fund

21/06/21 @ 22:59

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Ukraina-Austria

Evropiani/International

Notat e futbollistëve: Ukraina-Austria

21/06/21 @ 20:20

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Maqedonia V. - Holanda

Evropiani/International/Sportistë shqiptarë në botë

Notat e futbollistëve: Maqedonia V. - Holanda

21/06/21 @ 20:13


 
Të gjitha lajmet nga International