Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

BLERTON SHEJI

Shkupi paguan klauzolën, merr futbollistin e Strugës

Blerton Sheji, derisa ishte lojtar i Strugës/ Foto: KFStrugaTrimLum/fb

Shkupi paguan klauzolën, merr futbollistin e Strugës


25 May, 2021 @12:39

Njëri ndër lojtarët e dalluar të Strugës, që këtë stinor bënë arritje historike duke siguruar garat evropiane dhe pozitën e tretë në renditjen përfundimtare të Maqedonisë së Veriut, Blerton Sheji - ka nënshkruar kontratë 3 vjeçare me Shkupin.

Shkupi, që përfundoi si nënkampion ka paguar klauzolën për lirim të lojtarit nga Struga, pasi që 21-vjeçarit ende nuk i kishte përfunduar kontrata me klubin, për ta shtuar atë në radhët e veta.

Përndryshe, edhe Shkupi edhe Struga kanë siguruar dalje në gara ndërkombëtare dhe do të luajnë në kualifikime për UEFA Conference League.


DFB

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

Evropiani/Bundesliga/Transfere

E pritura, realizohet - Flick selektor i Gjermanisë

25/05/21 @ 12:20

BRAZILIANI

Jean Carioca ndahet nga Feronikeli

FFK Superliga/Transfere

Jean Carioca ndahet nga Feronikeli

25/05/21 @ 08:07

GERHARD PROGNI

Specialisti i ndërprerjeve vazhdon me Gjilanin

FFK Superliga

Specialisti i ndërprerjeve vazhdon me Gjilanin

25/05/21 @ 08:32

LUKA MODRIC

Vazhdon edhe për një sezon me Realin

La Liga

Vazhdon edhe për një sezon me Realin

25/05/21 @ 11:19

GJILANI

Enea Koliçi deri 2023 te Gjilani

FFK Superliga/Transfere

Enea Koliçi deri 2023 te Gjilani

24/05/21 @ 21:18

REAL BETIS

Do të luaj në moshë 40-vjeçare, kapiteni vazhdon

La Liga/Transfere

Do të luaj në moshë 40-vjeçare, kapiteni vazhdon

25/05/21 @ 07:53

MILOT RASHICA

Aston Villa bën ofertë për Rashicën

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Aston Villa bën ofertë për Rashicën

24/05/21 @ 19:51

KAPITENI

Kapiteni pensionohet nga Kosova

Përfaqësuesja

Kapiteni pensionohet nga Kosova

24/05/21 @ 21:20

VIDEO

Mërgim Berisha bombardon me hat-trick (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Mërgim Berisha bombardon me hat-trick (Video)

22/05/21 @ 19:09

SHQIP NË BOTË

Liridon Balaj nënshkruan kontratë të re në Zvicër

International/Sportistë shqiptarë në botë

Liridon Balaj nënshkruan kontratë të re në Zvicër

22/05/21 @ 15:16

MEDIA TALK

Edhe një rast për dëshmim

Serie A/International/Sportistë shqiptarë në botë/Transfere

Edhe një rast për dëshmim

21/05/21 @ 14:26

LA GAZZETTA

Chiellini përtej Atlantikut

Serie A/International/Transfere

Chiellini përtej Atlantikut

21/05/21 @ 12:08

SHQIP NË BOTË

Demhasaj kthehet në elitën zvicerane me gol

International/Sportistë shqiptarë në botë

Demhasaj kthehet në elitën zvicerane me gol

20/05/21 @ 22:39

VIDEO

Goditje me volej, Ajdini shënon qysh në minutën e pestë (Video)

International/Sportistë shqiptarë në botë

Goditje me volej, Ajdini shënon qysh në minutën e pestë (Video)

20/05/21 @ 21:37

COPA LIBERTADORES

COVID-19: Udhëtojnë 11 lojtarë, mesfushori shpëton portën për fitore

International

COVID-19: Udhëtojnë 11 lojtarë, mesfushori shpëton portën për fitore

20/05/21 @ 18:02

KROACI

Lirim Kastrati e Arijan Ademi fitojnë Kupën e Kroacisë me Dinamo Zagrebin

International/Sportistë shqiptarë në botë

Lirim Kastrati e Arijan Ademi fitojnë Kupën e Kroacisë me Dinamo Zagrebin

19/05/21 @ 22:57

ILIR MUSTAFA

Ilir Mustafa largohet nga Ankara Keçiorengucu

International/Sportistë shqiptarë në botë

Ilir Mustafa largohet nga Ankara Keçiorengucu

18/05/21 @ 23:23

KUPA E TURQISË

Kampioni i Turqisë fiton edhe Kupën

International

Kampioni i Turqisë fiton edhe Kupën

18/05/21 @ 21:57


 
Të gjitha lajmet nga International