Të gjitha lajmet

REAL MADRID

“Ne do të kthehemi së shpejti”

Foto: Rodrygo Goes/fb

“Ne do të kthehemi së shpejti”


22 February, 2021 @10:25

Në mes të lëndimeve, tre lojtarët e Real Madridit që janë më afër rikthimit dëshironin të dërgojnë një mesazh optimizmi përmes rrjeteve sociale.

Të dy Valverde dhe Rodrygo postuan një foto me Hazard: “Ne do të kthehemi shpejtë”.

Të tre po përparojnë mirë nga dëmtimet e tyre dhe mund të rishfaqen pas ndeshjes kundër Atalantas, duke parë derbin në 7 Mars kundër Atletico Madridit.

Megjithëse mesazhi dhe fotoja mbushnin shumë tifozë me entuziazëm, se ndonjë nga këta lojtarë mund udhëtoj për në Itali por është e pamundur, pasi që ata janë të lënduar për një kohë të gjatë dhe ende nuk kanë bërë ndonjë seancë me grupin.

Tani për tani, Madridi gjithashtu ka të lënduar: Ramos, Carvajal, Odriozola, Militao, Marcelo, Benzema dhe këta tre lojtarë.

Zidane shpreson të rikuperojë lojtarët shumë shpejt.

Ndeshja e ardhshme e madrilenëve është të mërkurën kundër Atalantas në kuadër të Champions League (21:00).


NEDZAD KURUZOVIC

Debutimi me humbje i boshnjakut te Flamurtari

FFK Liga e parë

Debutimi me humbje i boshnjakut te Flamurtari

21/02/21 @ 23:45

KOLUMBIANI

James i pakënaqur, dëshiron largimin

Premier League/Transfere

James i pakënaqur, dëshiron largimin

21/02/21 @ 20:08

TV TALK

Munishi: Kam pasur bisedime me Vushtrrinë

FFK Liga e parë

Munishi: Kam pasur bisedime me Vushtrrinë

21/02/21 @ 23:34

BUNDESLIGA

Werder gjunjëzohet nga Hoffenheim, 70 minuta për Rashicën

Bundesliga/Sportistë shqiptarë në botë

Werder gjunjëzohet nga Hoffenheim, 70 minuta për Rashicën

21/02/21 @ 19:55

LA LIGA

Courtois heroi i Real Madridit

La Liga

Courtois heroi i Real Madridit

22/02/21 @ 15:13

TRANSFER

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

Premier League/Serie A/La Liga/Transfere

Milan dhe West Ham në garë për En-Nesyri

22/02/21 @ 15:12

DANI CARDENAS

Pasi i mori pikë Atleticos: Kampion Reali

La Liga

Pasi i mori pikë Atleticos: Kampion Reali

22/02/21 @ 10:47

CULES

Barcelona probleme në mbrojtje

La Liga

Barcelona probleme në mbrojtje

22/02/21 @ 09:29

TRANSFER TALK

Liverpool interesohet për Ocampos

Premier League/La Liga/Transfere

Liverpool interesohet për Ocampos

21/02/21 @ 19:50

LËNDIM

Benzema duke shpresuar në një shërim të shpejt

La Liga

Benzema duke shpresuar në një shërim të shpejt

21/02/21 @ 13:49

FORMACIONET ZYRTARE

Real Madrid – Valladolid, formacionet zyrtare

La Liga

Real Madrid – Valladolid, formacionet zyrtare

20/02/21 @ 20:44

TRANSFER

Arsenali rivalizon Barcelonën për talentin Gil

Premier League/La Liga/Transfere

Arsenali rivalizon Barcelonën për talentin Gil

20/02/21 @ 10:40

TRANSFER

Manchester United 150 milionë për Fati, Barcelona refuzon

Premier League/La Liga/Transfere

Manchester United 150 milionë për Fati, Barcelona refuzon

20/02/21 @ 10:10

MANCHESTER CITY

Manchester City mohon ofertën për Messin

Premier League/La Liga/Transfere

Manchester City mohon ofertën për Messin

19/02/21 @ 20:04


Të gjitha lajmet nga La Liga