Të gjitha lajmet

SUPERLIGA U18

Në duelin e të pamposhturve, fiton Vushtrria

BOROZANI/Arkiv

Në duelin e të pamposhturve, fiton Vushtrria

7 November, 2017 @12:33

Në xhiron e pestë në kuadër të Superligës në kategorinë U18 në basketboll, u takuan dy skuadra që nuk kishin humbje deri më tani, Kerasan Prishtina dhe Vushtrria Basket.

Nga ky duel, fitues doli Vushtrria duke e mposhtur kundërshtarin me rezultat 66-77, si mysafire.

TABELA AKTUALE

Vushtrria, kuotën e pikëve e ngriti në 10, ndërsa Kerasani e regjistroi humbjen e parë të stinorit pas 5 xhirove.

Skuadra nga Vushtrria, ndeshjen e radhës do t’a luaj kundër Pejës, derisa Kerasani do të udhëtojë në Prizren për t’u përballur me Kalanë.

PRISHTINA

Prishtina zyrtarizon përfocimin e parë

9 August, 2019 @23:08

Kampionia e Superligës së Kosovës në basketboll, Prishtina, pak më parë e zyrtarizoi përforcimin e parë për stinorin 2019/20. Bëhet…

CITY

Pep zbulon se sa do të mungojë Sane

9 August, 2019 @17:06

Leroy Sane pritet të mungojë rreth gjashtë ose shtatë muaj pasi që pësoi lendim të gjurit. 23 vjeçari, krisi ligamentin…

ARRIHET MARRËVESHJA

Gjykatësi vendos për ditët e LaLigas

9 August, 2019 @17:02

La Liga dhe Federata e Futbollit e Spanjës kanë arritur marrëveshje përfundimtare sa i përket orarit të ndeshjeve për sezonin…

DANEZI

Edhe Schone largohet nga Ajaxi

9 August, 2019 @16:56

Transferi më i ri i ekipit të Genoa, Lasse Schone është zyrtarizuar gjatë dites së sotme. Për ekipin e…

RIKTHIM NË SUPERIORE

Ish mbrojtësi i kombëtares dhe Skënderbeut, te Tirana

9 August, 2019 @15:46

Futbollisti me përvojë, që së fundi luajti si mbrojtës te Skënderbeu i Korçës, Kristi Vangjeli, është zytarizuar sot si lojtar…

Të gjitha lajmet nga