Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

KUPA e KOSOVËS: ISTOGU 1-1 A&N (7-6)

Nëntë seri te 11-metërshat, për të përcaktuar Istogun gjysmëfinalist të fundit

Gëzimi i Istogut pas fitores së madhe dhe arritjes historike/ Foto: KFIstogu/fb

Nëntë seri te 11-metërshat, për të përcaktuar Istogun gjysmëfinalist të fundit


18 March, 2021 @15:51

Dueli i fundit i çerekfinales së Kupës së Kosovës, është dashur të shkojë në vazhdime, e pastaj edhe në penallti të zgjatura për të përcaktuar gjysmëfinalistin e fundit të garës.

Istogu ka arritur që në një përballje dramatike të mposht A&N të Prizrenit me rezultat 1-1, 7-6 pas penalltive.

Në një duel të kujdesshëm fillimisht dhe me akcione të matura në pjesë të dytë, ka qenë Egzon Kurteshi që i dha epërsinë troftave në minutën e 75 të ndeshjes për 1-0.

SKEMA e KUPËS

Më pas, A&N e drejtuar nga Megzon Visoka u vërsul në portën e Valmir Hajzerit për të kërkuar barzimin në minutat e mbetuar të lojës.

Dhe befasisht, goli erdhi në minutën e fundit të ndeshjes, kur mysafirët barazuan në minutën e 90 të ndeshjes për 1-1. Shuti i Albutrint Morinës mori kahje tjetër nga mbrojtësi Fatmir Rexhaj për 1-1.

Kjo bëri që ndeshja të shkonte në vazhdime. E ato të zhvilluara në 2 herë nga 15-minuta, nuk sollën ndryshim rezultati, përkundër rasteve më të mira të prizrenasve, ku u theksuan Diellon Dragusha e Hasan Hyseni dhe kështu ndeshja u desht të përcaktohej pas ekzekutimit të penalltive.

E aty, pak më të koncentruar ishin vendasit, që pas serisë normale prej 5-goditjesh për secilin, në atë një-me-një, në serinë e nëntë të 11-metërshave siguruan gjysmëfinalen historike, pasi që Istogu për herë të parë po e arrin këtë nivel të garave.Penalltitë:

ISTOGU A&N
Qendrim Jahaj GOL Albutrint Morina GOL
Fatmir Rexha GOL Hasan Hyseni GOL
Ragip Mazrekaj GOL Durim Gashi X
Egzon Kurteshi GOL Valdo Zeqaj GOL
Erjon Qeta X Lorik Rudi GOL
Dardan Bajraktari GOL Stefan Kocev GOL
Florent Rexhaj X Vilson Lika X
Mario Stefan GOL Diellon Dragusha GOL
Valmir Ademaj GOL Altin Sylejmani X

FRANCA

Franca fton 26 lojtarë për ndeshjet e marsit

Kualifikimet për Botëror

Franca fton 26 lojtarë për ndeshjet e marsit

18/03/21 @ 15:13

TRE LUANËT

Anglia publikon listën për ndeshjen me Shqipërinë

Kualifikimet për Botëror

Anglia publikon listën për ndeshjen me Shqipërinë

18/03/21 @ 15:06

KUPA e KOSOVËS: TREPÇA'89 1-2 LLAPI

Llapi, dy hapa pranë ëndrrës evropiane

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Llapi, dy hapa pranë ëndrrës evropiane

18/03/21 @ 15:05

11-SHET

Formacionet zyrtare: Istogu - A&N

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Formacionet zyrtare: Istogu - A&N

18/03/21 @ 12:37

11-SHET

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Formacionet zyrtare: Trepça ‘89 - Llapi

18/03/21 @ 12:25

KUPA E KOSOVËS

I kualifikuari do të shkruaj histori

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

I kualifikuari do të shkruaj histori

18/03/21 @ 11:05

KUPA E KOSOVËS

Trepça’89-Llapi për gjysmëfinale

Kupa e Kosovës/FFK Superliga

Trepça’89-Llapi për gjysmëfinale

18/03/21 @ 11:01

TRANSFER

Dortmundi vjen me ofertë 15 milionë euro për Origin

Premier League/Bundesliga/Transfere

Dortmundi vjen me ofertë 15 milionë euro për Origin

18/03/21 @ 10:57

KUPA e KOSOVËS

Pa ndeshje të madhe në 1/8 e finales së Kupës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Pa ndeshje të madhe në 1/8 e finales së Kupës

07/12/21 @ 11:33

KUPA e KOSOVËS

Përcaktohet data për shortin e 1/8 së Kupës së Kosovës

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Përcaktohet data për shortin e 1/8 së Kupës së Kosovës

04/12/21 @ 17:49

DRITA 1-0 DRENASI

Namani “shpëton” Dritën pas vazhdimeve

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Namani “shpëton” Dritën pas vazhdimeve

02/12/21 @ 15:10

KEK 1-0 TREPÇA

KEK-u i Ligës së Dytë, befason dhe eliminon Trepçën

Kupa e Kosovës/FFK Liga e parë

KEK-u i Ligës së Dytë, befason dhe eliminon Trepçën

02/12/21 @ 14:51

LIRIA 2-4 DUKAGJINI

Dukagjini “express” eliminon Lirinë

Kupa e Kosovës/FFK Superliga/FFK Liga e parë

Dukagjini “express” eliminon Lirinë

02/12/21 @ 14:42

1/16: FERONIKELI - FUSHË KOSOVA

Befasia e ditës, Fushë Kosova eliminon Niklin

Kupa e Kosovës

Befasia e ditës, Fushë Kosova eliminon Niklin

01/12/21 @ 15:26

1/16: TREPÇA '89 - 2 KORRIKU

Penalltitë vendosin, 2 Korriku eliminon Trepçën ‘89

Kupa e Kosovës

Penalltitë vendosin, 2 Korriku eliminon Trepçën ‘89

01/12/21 @ 15:19

1/16: RAMIZ SADIKU - VUSHTRRIA

Pas vazhdimeve, Ramiz Sadiku eliminon Vushtrrinë

Kupa e Kosovës

Pas vazhdimeve, Ramiz Sadiku eliminon Vushtrrinë

01/12/21 @ 15:06

1/16: DRENICA - VLLAZNIA

Drenica mposhtë Vllazninë, vazhdon tutje në Kupë

Kupa e Kosovës

Drenica mposhtë Vllazninë, vazhdon tutje në Kupë

01/12/21 @ 14:55

1/16: PRIZRENI - ONIX

Onixi deklason Prizrenin, kalon në 1/8 e finales

Kupa e Kosovës

Onixi deklason Prizrenin, kalon në 1/8 e finales

01/12/21 @ 14:47


 
Të gjitha lajmet nga Kupa e Kosovës