Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DARDANIA

Nimon Nikqi 15-vjeçar debuton te Dardania

Nimon Nikqi 15-vjeçar debuton te Dardania


7 March, 2022 @15:43

Dardania dje e mposhti Lepencin me rezultat 3-1 në kuadër të xhiros së 16 në Ligën e Dytë.

Në portën e skuadrës vendase ishte portieri 15 vjeç, Nimon Nikqi, i cili debutoi te skuadra e tij.

Nikqi karrierën e nisi te shkolla e Dardania, kurse në stinorin e kaluar ishte pjesë e juniorëve të Besës, për t’u rikthyer përsërsi në fole.

TABELA AKTUALE

Trajneri i tij Liridon Islami, i ka besuar portieri Nikqi në ndeshjen kundër Lepencit dhe kështu talenti 15 vjeç ka debutuar në Ligën e Dytë.

Dardania aktualisht gjendet në pozitën e gjashtë me 28 pikë në Ligën e Dytë.


STAR OF THE GAMEWEEK XXIII

Fatlum Gashi (KF Drenica) - Ylli i javës (23)

FFK Superliga

Fatlum Gashi (KF Drenica) - Ylli i javës (23)

07/03/22 @ 12:40

11-SHET

Superliga - Formacioni i javës (23)

FFK Superliga

Superliga - Formacioni i javës (23)

07/03/22 @ 12:21

VËLLAZNIMI - A&N

Tamniku mposht ish-skuadrën, Vëllaznimi rikthet në pozitën e dytë

FFK Liga e parë

Tamniku mposht ish-skuadrën, Vëllaznimi rikthet në pozitën e dytë

07/03/22 @ 00:00

FLAMURTARI - FUSHË KOSOVA

Flamurtari-Fushë Kosova barazojnë, s’lëvizin!

FFK Liga e parë

Flamurtari-Fushë Kosova barazojnë, s’lëvizin!

06/03/22 @ 23:58

KIKA - FERIZAJ

Sunaj Hasan vendos, Ferizaji në krye

FFK Liga e parë

Sunaj Hasan vendos, Ferizaji në krye

06/03/22 @ 23:55

LIGA e DYTË

Dardania triumfon ndaj Lepencit

FFK Liga e Dytë

Dardania triumfon ndaj Lepencit

06/03/22 @ 20:27

LIGA e DYTË

KEK-u lehtë kundër Bashkimit

FFK Liga e Dytë

KEK-u lehtë kundër Bashkimit

06/03/22 @ 20:23

LIGA e DYTË

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

FFK Liga e Dytë

Lorik Dobratiqi ngrit Shkëndijën në pozitën e dytë

06/03/22 @ 20:16

RILINDJA - RILINDJA 1974

Granit Kelmendi bëhet hero i ndeshjes, Rilindja 1974 vazhdon kryesimin

FFK Liga e Dytë

Granit Kelmendi bëhet hero i ndeshjes, Rilindja 1974 vazhdon kryesimin

04/03/22 @ 21:05

GJAKOVA - MINATORI

Gjakova deklason Minatorin, Rrustemaj shënon 5 gola

FFK Liga e Dytë

Gjakova deklason Minatorin, Rrustemaj shënon 5 gola

04/03/22 @ 20:47

VJOSA 2-1 DARDANIA

Livoreka e Gashi për fitore, Vjosa në krye

FFK Liga e Dytë

Livoreka e Gashi për fitore, Vjosa në krye

31/10/21 @ 18:27

LIGA e DYTË

Prizreni-Behari, ndërpritet ndeshja në minutën e 17’

FFK Liga e Dytë

Prizreni-Behari, ndërpritet ndeshja në minutën e 17’

01/10/21 @ 22:40

LIGA e DYTË

Dardanët deklasojnë KEK-un, shkaktojnë humbjen e parë

FFK Liga e Dytë

Dardanët deklasojnë KEK-un, shkaktojnë humbjen e parë

01/10/21 @ 22:01

LIGA e DYTË

Kosova VR fiton pas 3 xhirove, hattrick nga Shkëlzen Miftari

FFK Liga e Dytë

Kosova VR fiton pas 3 xhirove, hattrick nga Shkëlzen Miftari

01/10/21 @ 21:43

LIGA e DYTË

Behari regjistron fitoren e parë, ngritet në tabelë

FFK Liga e Dytë

Behari regjistron fitoren e parë, ngritet në tabelë

25/09/21 @ 21:45


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e Dytë