Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

CANARIES

Norwich i Rashicës, zyrtarizon trajnerin e ri

Norwich i Rashicës, zyrtarizon trajnerin e ri


15 November, 2021 @11:30

Trajneri që disa ditë më parë u shkarkua nga detyra e tij që e kishte te Aston Villa, Dean Smith, është emëruar trajner i ri i ekipit të Norwich Cityt në Premier Ligë.

Norwich City ka zëvendësuar kështu trajnerin gjerman Daniel Farke me Smithin, që mëton të nxjerrë skuadrën nga zona e rënies dhe t’ia sigurojë shpëtimin në Premier Ligë.

Pjesë e ekipit të kanarinave është mesfushori i krahut i Kosovës, Milot Rashica.

“Kanë qenë ditë me shumë zhvillime këto të fundit,” ka thënë fillimisht Smith, që u shkarkua më 7 nëntor nga Aston Villa.

“Jam me të vërtetë i kënaqur që do t’i kthehem shpejt punës në Premier Ligë me Norwich Cityn. Detyra jonë [me ndihmësin: Craig Shakespeare] do të jetë që të përmirësohemi dhe me qëllim përfundimtar, shpëtimin e stinorit në Premier Ligë,” ka thënë ndër të tjera ai.

Kanarinat janë të fundit në renditjen e Premier Ligës me një fitore të vetme të arritur pas 11 ndeshjeve të zhvilluara dhe kanë vetëm pesë pikë të fituara deri tash.

Zona e shpëtimit, aktualisht është pesë pikë larg.


GREQIA 1-1 KOSOVA

Barazim! Të fundit në grup, me pikë rekorde

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Barazim! Të fundit në grup, me pikë rekorde

14/11/21 @ 22:37

MAQEDONIA 3-1 ISLANDA

Elmas shkëlqen, Maqedonia arrin historinë, siguron PlayOffin

Kualifikimet për Botëror/International/Sportistë shqiptarë në botë

Elmas shkëlqen, Maqedonia arrin historinë, siguron PlayOffin

14/11/21 @ 20:15

GREQIA - KOSOVA

Greqia - Kosova, 11-shet startuese

Kualifikimet për Botëror/Kosova

Greqia - Kosova, 11-shet startuese

14/11/21 @ 19:26

KROACIA - RUSIA

Mes shiut e baltës, Kroacia s’dorëzohet dhe siguron Botërorin

Kualifikimet për Botëror

Mes shiut e baltës, Kroacia s’dorëzohet dhe siguron Botërorin

14/11/21 @ 16:53

PLAYER OF THE MONTH

Mohamed Salah, më i mirë i tetorit në PL

Premier League

Mohamed Salah, më i mirë i tetorit në PL

12/11/21 @ 16:09

PREMIER LEAGUE

Caktohen data për sezonin e ri, ndryshe nga vitet tjera

Premier League

Caktohen data për sezonin e ri, ndryshe nga vitet tjera

11/11/21 @ 18:24

ASTON VILLA

Steven Gerrard kthehet në Premier League

Premier League

Steven Gerrard kthehet në Premier League

11/11/21 @ 11:07

NEWCASTLE UNITED

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

Premier League/Transfere

Newcastle ngritjen e planifikon me Eddie Howe

08/11/21 @ 22:18

ASTON VILLA

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

Premier League/Transfere

Pas 3 vitesh largojnë trajnerin

07/11/21 @ 23:29

NORWICH CITY

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

Premier League/Transfere

Fitorja nuk e shpëtoi, largohet trajneri i ekipit nga PremierLiga

06/11/21 @ 20:49

BRENTFORD 1-2 NORWICH

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

Premier League/Sportistë shqiptarë në botë

Rashica 95’ në fitoren e parë të stinorit

06/11/21 @ 18:02

KOLUMNE

5 për fundjavë!

Premier League/Bundesliga/Serie A/Analiza

5 për fundjavë!

05/11/21 @ 17:00

MEDIA TALK

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

Premier League/La Liga/Transfere

Rikthimi i radhës në Premier Ligë!

02/11/21 @ 14:25

TOTTENHAM HOTSPUR

Conte premtues te Tottenham

Premier League/Transfere

Conte premtues te Tottenham

02/11/21 @ 14:04


 
Të gjitha lajmet nga Premier League