Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Portugalia-Gjermania

Foto: uefa.com

Notat e futbollistëve: Portugalia-Gjermania


19 June, 2021 @20:30

Kampioni aktual i Evropës, Portugalia, ka pësuar në përballje ndaj Gjermanisë sot në Munchen, të cilët përkundër epërsisë që e patën me golin e Cristiano Ronaldos, nuk arritën assesi të ndalin euforinë dhe dominancën gjermane përgjatë 90-minutave.

TABELA AKTUALE dhe ORARI I NDESHJEVE

Sa i përket lojtarëve të dalluar në ndeshje, flet Eurosport:

PORTUGALIA: Patricio 6; Semedo 5, Pepe 5, Dias 6, Guerreiro 4; Danilo 6, Carvalho 6; B Silva 6, Fernandes 5, Jota 7; Ronaldo 7. REZ: Sanches 7, F Silva 6, Moutinho 6, A Silva 6.

GOLAT E NDESHJES

GJERMANIA: Neuer 6; Ginter 5, Hummels 6, Rudiger 6; Kimmich 7, Gundogan 5, Kroos 6, Gosens 8; Havertz 7, Muller 7; Gnabry 7. REZ: Halstenberg 6, Can 6, Sule 6, Goretzka 7, Sane 6.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani