Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Qipro-Kosova

Fotot: FFK

Notat e futbollistëve: Qipro-Kosova


2 June, 2022 @20:57

Pas ndeshjes së parë të edicionit të tretë të Ligës së Kombeve, Kosova ka arritur të dalë me tri pikë nga AEK Arena në Larnaca të Qipros.

Dardanët kanë mposhtur ishullorët me rezultat 0-2, ndërsa ekipi pas pjesës së parë jo të mirë, në pjesë të dytë janë treguar më kërkues për të gjetur golat e fitores.

Sa i përket notave të ndeshjes, për futbollistët e Kosovës ato janë:

Arijanet Muric, 6.5;

Amir Rrahmani, 7.5;
Mirlind Kryeziu, 7;
Lirim II Kastrati, 6.5;
Fidan Aliti, 7;

Blendi Idrizi, 6.5;
Valon Berisha, 7;
Betim Fazliji, 6.5;

Milot Rashica, 6.5;
Edon Zhegrova, 8;
Vedat Muriqi, 7.5.

Zëvendësuesit:

Florian Loshaj, 7;
Ibrahim Dresevic, 7;
Zymer Bytyqi, n/a;


 
Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve