Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PLAYER RATINGS

Notat e futbollistëve: Turqia-Uellsi

Foto: uefa.com

Notat e futbollistëve: Turqia-Uellsi


16 June, 2021 @20:23

Njëra ndër ndeshjet më të mira të kampionatit deri tash, përfundoi me fitoren e Uellsit 0-2 ndaj Turqisë, derisa Gareth Bale me dy asistime dhe një penallti të humbur tregoi edhe njëherë pse duhet të llogaritet te ai.

Sa i përket notave, këto janë vlerësimet për futbollistët, që janë dhënë nga ekspertët e Eursport, gjysmë ore pas ndeshjes Turqia - Uellsi.

TURQIA: Cakir 6, Celik 4, Ayhan 5, Soyuncu 6, Meras 6, Yokuslu 5, Karaman 5, Tufan 4, Calhanoglu 6, Under 6, Yilmaz 6. REZ: Demiral 6, Yazici 6, Muldur 6, Dervisoglu 6, Kahveci 6.

UELLSI: Ward 8, Rberts 8, Mepham 8, Rodon 8, Davies 8, Bale 9, Morrell 7, Ramsey 8, James 8, Moore 7. REZ: Ampadu 6, Wilson 6, Willams 6.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani