Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

FINLANDA 0-1 RUSIA

Miranchuk për fitore, Grupi B ende i paparashikueshëm

Foto: uefa.com

Miranchuk për fitore, Grupi B ende i paparashikueshëm


16 June, 2021 @17:05

Rusia ka shënuar fitoren e parë në EURO 2020 duke e mposhtur sot Finlandën në Shën Petersburg të Rusisë me rezultat minimal 0-1 [Aleksey Miranchuk 45+2].

Goli i vetëm i ndeshjes erdhi në kohën shtesë të pjesës së parë kur Aleksey Miranchuk shënoi bukur, për të plasuar topin larg Lucas Hradeckyt dhe për t’i sjellë 3 pikë ekipit të tij.

Finlanda shënoi në fakt në fillim të ndeshjes, por goli i tyre u anulua pas rishikimit nga VAR, pasi që Joel Pohjanpalo kishte qëlluar me kokë për të shënuar.

TABELA AKTUALE dhe ORARI

Fitorja bën që Rusia tash të barazohet me pikë me Finlandën e Belgjikën, ndërsa vetëm Danimarka mbetet pa pikë dhe ka ndeshjen ndaj Belgjikës - ku duhet të kërkojë pikë për të vazhduar shpresat për kualifikim tutje.

Rusia ndeshjen e fundit të Grupit B do ta luajë ndaj Danimarkës, ndërsa Finlanda ndaj Belgjikës.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani