Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

AUSTRIA

Suspendohet Marko Arnautovic

Suspendohet Marko Arnautovic


16 June, 2021 @14:29

Komisioni Disiplinor i UEFA-së ka suspenduar futbollistin e Austrisë, Marko Arnautovic.

Pasi që u vërtetuan fyerjet e tij drejtuar lojtarëve shqiptarë të Maqedonisë Veriore në përballjen Austria - Maqedonia Veriore, KD i UEFA-së ka dhënë suspendim me një ndeshje për futbollistin austriak.

TABELAT dhe ORARI

Kështu Arnautovic do të mungojë në përballjen e radhës të Austrisë në EURO 2020 ndaj favoritëve të grupit, Holandës.

Austria fitoi Maqedoninë Veriore në këtë ndeshje me rezultat 3-1, ndërsa i suspenduari shënoi golin e fundit të skuadrës.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani