Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS @ BAYERN - SEVILLA

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla

Foto: Bayern/tw

Notat e lojtarëve: Bayern 2-1 Sevilla


25 September, 2020 @0:55

Bayern fitoi Superkupën e dytë evropiane duke e mposhtur Sevillën në finale, pas vazhdimeve 2-1.

Leon Goretzka dhe zëvendësuesi spanjoll Javi Martinez shënuan për bavarezët, për të përmbysur epërsinë e andaluzianëve të fituar nga penalltia e Lucas Ocamposit.

Ndërsa, pas ndeshjes, këto janë notat e dhëna nga redaksia e Eurosport për finalistët e Superkupës.

PLAYER RATINGS:

Bayern Munich: Neuer 8, Sule 6, Pavard 7, Alaba 6, Hernandez 7, Kimmich 7, Goretzka 7, Gnabry 7, Sane 7, Muller 9, Lewandowski 7.. rez: Javi Martinez 7, Davies 5, Tolisso 5.

Sevilla: Bono 6, Navas 7, Kounde 7, Carlos 7, Escudero 6, Fernando 6, Jordan 6, Rakitic 6, Ocampos 7, Suso 6, De Jong 6.. rez: Vazquez 5, Torres 5, En-Nesyri 6.


TEAM OF THE YEAR

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

Champions League/Europa League/Premier League/Bundesliga/Serie A/Ligue 1/La Liga

Ekipa e vitit nga L’Equipe, mungon Messi!

04/01/21 @ 19:36

PARC DES PRINCES

Shkarkohet Thomas Tuchel

Champions League/Ligue 1/Transfere

Shkarkohet Thomas Tuchel

24/12/20 @ 14:01

DIREKT

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

Champions League

Shorti i TOP 16 në UEFA Champions League

14/12/20 @ 11:57

CHAMPIONS DRAW

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

Champions League

Data e shortit për fazën eliminatore të Champions dhe të kualifikuarit

10/12/20 @ 00:04

GRUPI C

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

Champions League

City e Porto pa telashe, Marseille eliminohet

09/12/20 @ 23:42

GRUPI A

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

Champions League

Atletico s’lejon befasi, ndal Salzburgun e Berishës

09/12/20 @ 23:25

GRUPI B

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

Champions League

Reali lider, Interi eliminohet nga garat evropiane

09/12/20 @ 23:08

GRUPI D

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

Champions League

Xhimshiti me shokë, përsëri kualifikohen

09/12/20 @ 21:08

VEDOSET

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

Champions League

Caktohet termini i ri për ndeshjen PSG-IBB

08/12/20 @ 23:55

GRUPI E

Jorginho mban Chelsean pa humbje

Champions League

Jorginho mban Chelsean pa humbje

08/12/20 @ 23:41


Të gjitha lajmet nga Champions League