Të gjitha lajmet

PLAYER RATINGS

Notat e lojtarëve: Sllovenia - Kosova

11-shja e Kosovës që i doli përballë Sllovenisë/ Foto: FFK

Notat e lojtarëve: Sllovenia - Kosova

15 November, 2020 @23:04

Kosova ka pësuar për herë të tretë në Grupin 3 të Ligës C të Kombeve dhe për herë të dytë ndaj Sllovenisë brenda dy muajve për të mbetur në garë vetëm për mbijetesë në këtë ligë.

Pas Greqisë, tashmë edhe Sllovenia ia shënoi Kosovës dy gola në një ndeshje dhe pas paraqitjes së sontme të lojtarëve të Kosovës, ku kishte edhe mungesa të theksuara, notat e lojtarëve të dardanëve pas ndeshjes nga TopSporti.com janë:

PLAYER RATINGS

KOSOVA

Arijanet Muric 4;
-
Amir Rrahmani 6;
Fidan Aliti 4.5;
Mërgim Vojvoda 5;
Florent Hadërgjonaj 5.5;
-
Anel Rashkaj 4.5;
Hekuran Kryeziu 4.5;
-
Valon Berisha 4.5;
Edon Zhegrova 5;
Bernard Berisha 6;
-
Vedat Muriqi 6.5;

Zëvendësuesit:

Lirim I Kastrati 5;
Elbasan Rashani n/a;
Florent Hasani n/a;

GOLAT E NDESHJES, RAPORTI dhe TABELA

CRISTIANO RONALDO

Synimi i radhës, historik

31 December, 2020 @2:48

Cristiano Ronaldo dëshiron të luajë futboll edhe për “shumë vite tjera”. Ai shpreson që të arrijë të fitojë titullin e…

E FUNDIT

Gjermania merr vendim për Löwin

Foto: DFB

30 November, 2020 @17:49

Në një takim të zhvilluar online Federata e Futbollit të Gjermanisë (DFB) ka marrë vendim për selektorin e reprezentacionit Joachim…

KOMISIONI DISIPLINOR I UEFA-së

UEFA i jep fitoren Zvicrës në tavolinë dhe mbijetesën në Ligën A!

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football

27 November, 2020 @0:43

Pasi që përballja ndërmjet Zvicrës dhe Ukrainës në kuadër të Ligës A të Kombeve Grupi 4 ishte shtyer për shkak…

QUALIFICATION MATHs

Si shkohet nga Liga e Kombeve në Kampionatin Botëror “Katari 2022” dhe direkt?

20 November, 2020 @4:10

Për të qartësuar “matematikat” dhe për të sqaruar rrugëtimin e skuadrave evropiane drejt Kampionatit Botëror “Katari 2022” - kanë ardhur…

NATIONS LEAGUE FINALS 20/21

Kur zhvillohet Final Four i Ligës së Kombeve?

20 November, 2020 @3:13

Pas triumfit në grupet e tyre të Ligës A të Kombeve, Belgjika, Franca, Italia dhe Spanja do të “luftojnë” për…

Të gjitha lajmet nga Liga e Kombeve