Të gjitha lajmet

SHQIP NË BOTË

Nuhiu gjen golin, ia siguron pikën skuadrës

Nuhiu gjen golin, ia siguron pikën skuadrës

27 April, 2019 @18:15

I inkuadruar në lojë në minutën e 67’ të ndeshjes, Atdhe Nuhiu arriti ta gjejë golin për skuadrën e Sheffield Wednesdayt, për t’ia nxjerrë skuadrës së tij një pikë.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës shënoi për 3-3, rezultat me të cilin u mbyll edhe ndeshja e sotme që Wednesday e zhvilloi në udhëtim te Prestoni.

Ky ishte goli i katërt i Nuhiut në këtë sezon të Championshipit, ndërsa Wednesday një xhiro para fundit i ka humbur gjasat për një plasman të mundshëm në 6 vendet e para të kampionatit në fjalë.

SHEFFIELD UNITED

Pas 12 vitesh i kthehen Premier Ligës

29 April, 2019 @23:29

Pas barazimit të Leedsit me Aston Villën 1-1 dje, edhe zyrtarisht Sheffield United është ekipi i dytë që siguron Premier…

MË I MIRI I PREMIER LIGËS 18/19

VVD futbollisti i sezonit në Premier Ligë

29 April, 2019 @13:31

Qendërmbrojtësi holandez i Liverpoolit, Virgil Van Dijk është përzgjedhur lojtari më i mirë i sezonit 2018/19 në Premier Ligë të…

BURNLEY - MANCHESTER CITY

Aguero afron Cityn drejt titullit

Foto: premierleague.com

28 April, 2019 @17:04

Në një ndeshje tepër të vështirë ndaj Burnleyt shumë të organziuar në mesfushë e mbrojtje, Manchester City ka arritur të…

NORWICH CITY

Kthehen në PremierLeague

27 April, 2019 @23:40

Festë e madhe e Norwich Cityt sot që me fitoren 2-1 ndaj Blackburnit edhe zyrtarisht konfirmoi rikthimin në Premier League…

BOLTON

S’ka rroga, s’ka ndeshje

Foto: Bolton/fb

27 April, 2019 @9:02

EFL 16 orë para fillimit të ndeshjes ka bërë të ditur se dueli mes Brentfordit dhe Boltonit nuk do të…

Të gjitha lajmet nga Premier League