Të gjitha lajmet

NIGERIANI

Olayinka mund të “shqiptarizohet”

Getty Images

Olayinka mund të “shqiptarizohet”

20 October, 2015 @15:07

Sulmuesi 19 vjeçar i Skenderbeut, Peter Olayinka, mund të pajiset me pasaportë shqiptare.

Idenë për një gjë të tillë e ka përkrahur pikërisht anëtari i Komitetit Ekzekutiv i FSHF-së, Fatbardh Jera, i cili në një emision sportiv të kanalit TVSH, ka thënë se do të ishte i pari që do ta propozonte atë madje edhe në kombëtaren kuqezi, ndërsa këtë tha se do ta bëjë qysh në mbledhjen e radhës të Komitetit Ekzekutiv të FSHF-së, shkruan Panorama Sport.

Për pajisjen e Olayinkas me pasaportë shqiptare më parë kishte propozuar kapiteni i ekipit korçar, Bledi Shkëmbi, që t'i jepet mundësia atij të luaj edhe në kombëtaren shqiptare.

Olayinka këtë stinor në 7 ndeshje në Kategorinë Superiore me Skenderbeun ka katër gola dhe dy asistime, duke qenë njëri ndër shtyllat kryesore në repartin e sulmit të korçarëve.BALLON D'OR

Kadidatët për Topin e Artë 2015

REUTERS/Arkiv

20 October, 2015 @8:32

Të gjitha arritjet nga 22 nëntori i vitit të kaluar, deri më 20 nëntor 2015 llogariten, derisa FIFA dhe France…

GRUPET E-H

Arsenal-Bayern, dueli i natës

Foto: uefa.com

19 October, 2015 @22:11

Nesër mbrëma vazhdojnë ethet e Champions League pas pushimit trejavor për shkak të përballjeve kualifikuese për EURO 2016.  Dueli i…

SHQIP NË BOTË

Duelin kosovar, e fiton Rexhepi

19 October, 2015 @21:37

Dardan Rexhepi ka shënuar golin e fundit në fitoren e ekipit të tij, Hacken, ndaj Sundsvallit sonte në elitën suedeze…

PËRBALLJET

Tre të shtunën, tre të dielën

BOROZANI/D.S.

19 October, 2015 @19:11

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) sot ka përcaktuar orarin e ndeshjeve për xhiron XI të Superligës, që i bie…

PRISHTINA

Ramiz Krasniqi jep dorëheqje

19 October, 2015 @17:13

Skuadra e Prishtinës nuk do të drejtohet më nga kryetrajneri i deritashëm, Ramiz Krasniqi. Ky i fund, pas rezultateve të…

MEDIA

Lufta Mourinho - Hazard!

REUTERS/Arkiv

19 October, 2015 @15:55

Mund të jetë lojtari më i mirë i stinorit që shkoi, por te Jose Mourinho, nuk pi ujë kjo.  Eden…

SPANJA - ANGLIA

E para në 15 vite, Anglia ‘shtyen’ kualifikimin e Spanjës

Foto; UEFA

15 October, 2018 @22:44

Falë një pjese të parë fantastike, në të cilën shënoi 3 herë, Anglia arriti ta mbyllë me fitore duelin…

ISLANDA - ZVICRA

Xhaka e Shaqiri asistojnë në fitore

Foto: Schweizerischer Fussballverband - Association Suisse de Football/ fb

15 October, 2018 @22:41

Dyshja kosovare e Zvicrës, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë asistuar sonte për bashkëlojtarët e tyre, Haris Seferovic dhe Michael…

DUELI I RADHËS NË BIBL

Teuta-Akademik, nën referim të Kosovës

TOPSPORTI/ A. P.

15 October, 2018 @22:28

Dueli i dytë i ligës ballkanike, që do të zhvillohet më 17 tetor ndërmjet Teutës së Durrësit dhe Akademik Bultexit…

PJESA E PARË: SPANJA - ANGLIA

Treshja e pjesës së parë nga Anglia

Foto: uefa.com

15 October, 2018 @22:03

Një super performancë e Anglisë në pjesë të parë të ndeshjes ka bërë që Spanja të sheh veten në disavantazh…

MOMENT INSPIRUES

Lirim Kastrati viziton fëmijët e SHF Kika

Foto: KFKika/fb

15 October, 2018 @21:34

Futbollisti i Kosovës, Lirim Kastrati, qëndrimin e tij në Kosovë për ndeshje të reprezentacionit e ka ndërprerë për disa çaste…

Të gjitha lajmet nga