Të gjitha lajmet

BRAZILIANI

Oscar, te më të paguarit?!

REUTERS/Arkiv

Oscar, te më të paguarit?!

16 December, 2016 @5:18

Mesfushori brazilian i Chelseat, Oscar, shumë shpejt mund të bëhet lojtari i tretë më i paguar në botën e futbollit.

Oferta më e re për 25 vjeçarin vjen nga Kina, ku ekipi i Shanghait është i gatshëm t’i ofrojë brazilianit rrogë prej gjysmë milioni eurosh për një javë!

A do të ndodh kjo, apo jo, do të kuptohet përfundimisht në janar 2017, kur hapet zyrtarisht afati kalimtar i transfereve, ka shkruar BBC sot.NË SHKUP

Besart Ibraimi, lojtari i vitit në Maqedoni

Foto: gol.mk

16 December, 2016 @5:02

Futbollisti i Shkëndijës së Tetovës, Besart Ibraimi, është përzgjedhur si lojtari i stinorit 2015/16 në IRJ Maqedoni, kanë bërë të…

BARCELONA

Kontratë e re për uruguajanin

15 December, 2016 @18:38

Përmes një konfirmimi zyrtar, klubi i Barcelonës ka njoftuar që sulmuesi uruguajan, Luis Suarez, do të jetë pjesë e skuadrës…

KUPA E TURQISË

Vedat Muriqi shënon, Genclerbirligi fiton

15 December, 2016 @18:13

Futbollisti kosovar nga Prizreni, Vedat Muriqi, ka shënuar sot për Genclerbirligin, në kuadër të kupës së Turqisë. Muriqi shënoi në…

STATS

Ronaldo prek 500shin!

15 December, 2016 @16:46

Me golin e shënuar sot në kuadër të ‘FIFA Club World Cup’, Cristiano Ronaldo ka arritur shifrën e 500…

CLUB WORLD CUP 2016

Benzema e Ronaldo çojnë Realin në finale

15 December, 2016 @13:22

Një gol i Karim Benzemasë (1-0) në fund të pjesës së parë të ndeshjes gjysmëfinale të Botërorit të klubeve, ka…

CLUB WORLD CUP 2016

Para mesditës, Real kërkon finalen

Foto: realmadrid.com

15 December, 2016 @0:27

Real Madrid sot do t’ia nis rrugën për trofeun e fundit të mundshëm për vitin 2016. Ekipi madrilen do…

CHAMPIONSHIP

Zola merr Birminghamin

15 December, 2016 @0:22

Trajneri italian, Gianfranco Zola 50 vjeç, ka arritur marrëveshje me ekipin e Birminghamit. Njoftimin e ka bërë vetë klubi që…

CRYSTAL - UNITED

Ibra nuk ndalet, United fiton

14 December, 2016 @23:03

Pas fitores ndaj Tottenhamit në fundjavë, Manchester United e ka vazhduar ecurinë pozitive duke shënuar fitore të rëndësishme në takimin…

MIDDLESBROUGH - LIVERPOOL

3 gola për 3 pikë nga Liverpooli

14 December, 2016 @22:24

Skuadra e Liverpoolit i është kthyer fitores në Premier League, pas rezultateve negative në dy javët e fundit. Të kuqtë…

LIVERPOOL - MANCHESTER UNITED

Shaqiri show, Liverpool fiton derbin dhe rikthen kreun

16 December, 2018 @19:12

Me plot meritë, skuadra e Liverpoolit ka arritur ta fitojë derbin më të madh anglez ndaj Manchester Unitedit. Skuadra…

SOUTHAMPTON - ARSENAL

22 ndeshje pa humbje, seria ndalet nga Southamptoni

Foto: Squawka

16 December, 2018 @16:21

Serinë prej 22 ndeshjeve radhazi pa humbje në të gjitha garat Arsenalit ia ndali sot Southamptoni. Në një ndeshje…

SHQIP NË BOTË

Super Bersant Celina, shkëlqen dhe mposht shokun e përfaqësueses

15 December, 2018 @17:55

Në ndeshjen e luajtur sot ndaj Sheffield Wednesdayt në Championship, skuadra e Swanseat arriti të shënojë fitore me përmbysje. …

CITY - EVERTON

Rikthehen te fitorja, marrin kreun

15 December, 2018 @15:16

Pas humbjes nga Chelsea xhiron e kaluar, City i është rikthyer fitoreve në takimin e luajtur ndaj Evertonit në shtëpi.…

ANALIZË

TOP 5 ndeshjet e fundjavës

14 December, 2018 @20:23

Pesë ndeshjet më interesante të fundjavës, që nuk bën të kalojnë pa i parë. Manchester City – Everton (e…

Të gjitha lajmet nga Premier League