Të gjitha lajmet

SKENDERBEU - TIRANA

Oto John shpëton Skënderbeun

Foto: KFSkenderbeu/fb

Oto John shpëton Skënderbeun

22 September, 2018 @23:03

Kësaj radhe, ish golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës, Oto John, ka shpëtuar Skënderbeun nga humbja.

Skenderbeu vs Tirana

Ai është futur 12 minuta para fundit të ndeshjes në lojë nga trajneri i korçarëve Orges Shehi, ndërsa ka shënuar pas vetëm 9 minutave të qëndrimit në fushë, për të barazuar rezultatin dhe për t’ia sjellë një pikë të rëndësishme Skënderbeut në përballjen derbi ndaj Tiranës që përfundoi 1-1.

TABELA AKTUALE

Tirana e Ze Marias erdhi në epërsi me golin e Edon Hasanit, që pas krosimit nga e djathta shënoi me kokë për 0-1 në minutën e 20-të të ndeshjes.

Goli i Hasanit on Vidnews.

Tentimet e shumta të Skënderbeut nuk kishin zgjidhje, derisa në skenë u fut nigeriani John, që shënoi për të barazuar në minutën e 87-të të ndeshjes, 1-1 dhe për ta mbajtur ekipin e Shehit në krye të klasifikimit edhe pas 5 xhirove.

 

Goli i Oto Xhon on Vidnews.

NGA E PARA NË SUPERIORE

Vllaznia siguron Superioren

Foto: KFVllaznia/fb

14 April, 2019 @22:07

Pas një sezoni të kaluar në Kategorinë e Parë, ekipi shkodran me traditë në elitën e futbollit shqiptar, Vllaznia ka…

LAÇI - KUKËSI

2 minuta para fundit, për nismë të mbarë trajnerit

Foto: FKKukesi/fb

10 April, 2019 @18:52

Supergoli 3 minuta para fundit, i jep nismë të mbarë trajnerit të ri Një gol fantastik i Vesel Limajt…

KUKËS

Humbja, ia ndërron Kukësit trajnerin

Ernest Gjoka, duke drejtuar Kukësin gjatë shkurtit të vitit 2017

6 April, 2019 @21:55

Më 19 mars, Kukësi ndau rrugën me trajnerin e ekipit Armando Cungu. Shkodrani u shkarkua nga klubi pasi që…

VERILINDORËT

Humbja në Korçë, ndan trajnerin me ekipin

19 March, 2019 @22:13

Pas disfatës në derbi të xhiros nga Skënderbeu, Kukësi ka ndarë rrugët me trajnerin që i kishte bërë kampionë vite…

SKËNDERBEU - KUKËSI

Derbi i takoi Skënderbeut

Foto: PanoramaSport

16 March, 2019 @19:51

Skënderbeu ka shënuar fitore në derbin e ditës në Kategorinë Superiore të Shqipërisë, duke e mposhtur Kukësin me rezultat minimal…

Të gjitha lajmet nga FSHF Kategoria Superiore