Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

STATISTIKA IMPRESIONUESE

Pardew, i pari pas Wengerit

REUTERS/Arkiv

Pardew, i pari pas Wengerit


6 December, 2014 @16:18

Alan Pardew, trajner i Newcastle United, është trajneri i dytë në Premier League - për nga kohëzgjatja e qëndrimit në ekip. 

Para tij është vetëm Arsene Wenger i Arsenalit, që është afro dy dekada te Arsenali. 

Pardew javën tjetër do të festojë katërvjetorin e tij te Newcastle United.

Pas startit jo të mirë të stinorit, mendohej se drejtuesit e Newcastle United do ta largonin nga detyra trajnerin, mirëpo, një seri e mirë e fitoreve dhe ajo e sotmja - ndaj Chesleat të pamposhtur këtë stinor, garantojnë edhe një pjesë të mirë për Pardewn te Laraskat. 

Pardew arriti fitoren e parë me Newcastle United këtë stinor, tek në xhiron e tetë. 


 
Të gjitha lajmet nga Premier League