Të gjitha lajmet

MAQEDONIA-SHQIPËRIA

Penalltia mohon fitoren e Shqipërisë

Penalltia mohon fitoren e Shqipërisë

5 September, 2017 @22:48

Maqedonia
Shqipëria
Maqedonia 1 : 1 Shqipëria
Aleksandar TRAJKOVSKI (PEN) 78' 52' Odise ROSHI

Stadiumi Mladost, Strumicë

Përfaqësuesja e Maqedonisë ka arritur që përmes një penalltie 12 minuta para fundit të ndeshjes të shpëtojë nga humbja. Ka qenë Aleksandar Trajkovski zëvendësues që realizoi penalltinë e maqedonasve për barazimin përfundimtar, 1-1.

Shqipëria kishte kaluar në epërsi që në fillim të pjesës së dytë, kur Odise Roshi i dha avantazhin dhe ndezi lojën e kuqezinjëve por edhe tribunat, ku kishte mijëra përkrahës.

TABELA AKTUALE

Pjesa e parë ishte shumë e qetë dhe golat nuk erdhën, ndërsa në pjesë të dytë gjatë epërsisë 0-1 të kuqezinjëve, Armando Sadiku nuk arriti të shënojë në një rast të mirë.

Në fund, Shqipëria mbetet pa e mposhtur Maqedoninë si mysafire edhe pas 5 ndeshjeve në të gjitha garat atje, kurse sa i përket kualifikueseve për “Rusia 2018” ka përforcuar vendin e tretë, pas Spanjës lidere dhe Italisë ndjekëse.

macalbKOSOVA-FINLANDA

Kosova mposhtet, Finlanda merr 3 pikët e radhës

5 September, 2017 @22:40

Përfaqësuesja e Finlandës ka shënuar fitoren e dytë me radhë në Grupin I kualifikues për “Rusia 2018”, pasi që pas…

PJESA E PARË: MAQEDONIA-SHQIPËRIA

Qetë edhe në Strumicë

Printscreened: gol.mk

5 September, 2017 @21:44

Një rast i mirë i sulmuesit më me përvojë maqedonas, Goran Pandev, pritur nga Etrit Berisha dhe një rast i…

PJESA E PARË: KOSOVA-FINLANDA

Rrjetat e paprekura pas 45 minutave

5 September, 2017 @21:37

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Kosovës dhe Finlandës, pa gola 0-0. Kosova pak më shumë dominoi, por…

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Humbje minimale në paraqitjen dinjitoze të Kosovës

Foto: DFB Junioren

5 September, 2017 @20:53

Në takimin e zhvilluar në kuadër të kualifikimeve drejt kampionatit evropian për grupmoshat U21, Kosova U21 u mposht nga përfaqësuesja…

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Kosova ndëshkohet në fundin e pjesës së parë

5 September, 2017 @19:51

Përkundër faktit që Gjermania është favorite absolute në këtë takim, përfaqësuesja e Kosovës U21 është mbajtur shumë mirë dhe ka…

KOSOVA - FINLANDA

Kosova vs. Finlanda, publikohen formacionet startuese

5 September, 2017 @19:49

Pak para ndeshjes, janë publikuar formacionet startuese të Kosovës dhe Finlandës. Takimi zhvillohet në ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës me fillim…

MAQEDONI - SHQIPËRI

Maqedoni vs. Shqipëri, publikohen formacionet

5 September, 2017 @19:44

Janë publikuar formacionet startuese të Maqedonisë dhe Shqipërisë, me takimin mes përfaqësueseve që fillon në ora 20:45 në stadiumin e…

RUSIA 2018

7 përfaqësueset që e kanë siguruar kualifikimin në Botëror

5 September, 2017 @19:03

Kur jemi pak xhiro para fundit të fazës grupore kualifikuese drejt Botërorit ‘Rusia 2018’, 7 skuadra tashmë e kanë siguruar…

GJERMANIA U21 - KOSOVA U21

Ku mund ta shikoni ndeshjen e Kosovës?

5 September, 2017 @18:55

Ndeshjen mes Gjermanisë U21 dhe Kosovës U21 mund ta shikoni në Eurosport-in gjerman. Takimi fillon pas pak minutave. FORMACIONET…

GJERMANIA - KOSOVA U21

Përkrahje nga bashkëatdhetarët në Osnabruck për Kosovën

5 September, 2017 @18:32

Nga fotot e publikuara pak para ndeshjes, shihet një numër i madh i kosovarëve në mbështetje të Kosovës U21 në…

CLUB BENEFIT PROGRAM

Sa fituan klubet nga Botërori?

Foto: fifa.com

4 December, 2018 @15:32

Pas përfundimit të Kampionatit Botëror ”Rusia 2018” FIFA sot ka bërë të ditur pagesat që do t’i derdhen klubeve…

SUPER MARIO

Pensionohet edhe Mandzukic

Foto: juventus/fb

14 August, 2018 @18:35

Sulmuesi i Juventusit, Mario Mandzukic, pas arritjes rekorde me vendin e tij, Kroacinë, në Kampionatin Botëror “Rusia 2018” ka vendosur…

DITARI I FUNDIT RUS (23)

Botërori dhe vendi ynë

22 July, 2018 @11:02

VAR-i ka qenë shpëtimtar në këtë Kupë Bote. Nuk po flitet për gabimet e gjyqtarëve, as një javë pas përfundimit…

FIFA RANKING

FIFA pritet të zbardh listën me kalkulimin e ri

Foto: fifa/fb

18 July, 2018 @18:21

Lista e re e renditjes mujore të FIFAs dhe e para pas Botërorit Rusia 2018 do të publikohet së shpejti…

DITARI RUS (22)

Kampionët e Botës

Fotot: FIFA/fb

16 July, 2018 @23:09

Kampionët e rinj të Botës janë ekipi me lojtarët më cilësor në botë. Por, a është ekipi me lojën më…

Të gjitha lajmet nga Russia 2018