Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

DEKLARATA PARA FINALES

Pep: Jam më i lumturi në botë

Foto: uefa.com

Pep: Jam më i lumturi në botë


29 May, 2021 @16:50

Para ndeshjes, trajneri Josep Guardiola, duke folur për uefa.com ka bërë të ditur se është njeriu më i lumtur në botë vetëm me arritjen në finale.

Kjo, është arritje historike për Manchester Cityn, që kanë arritur për herë të parë në garën më të vlefshme të futbollit evropian.

“Jam njeriu më i lumtur në botë. Të arrish këtu është privilegj, nder. Do të bëjmë më të mirën tonë sonte. E gjitha që duhet bërë është të jemi të sinqertë me veten dhe të provojmë ta fitojmë ndeshjen,” ka thënë Guardiola.

Manchester City është duke kërkuar trofeun e parë të Ligës së Kampionëve që në finalen e parë të arritur. Ndërsa Chelsea po e kërkon të dytën. Ndeshja nis në ora 21:00 dhe luhet në Dragao të Portos.


UEFA

Champions League, përparësia e golit si mysafir - ndryshon rregulla!

Champions League

Champions League, përparësia e golit si mysafir - ndryshon rregulla!

29/05/21 @ 15:38

11-SHET POTENCIALE

Formacionet e mundshme: City - Chelsea

Champions League

Formacionet e mundshme: City - Chelsea

29/05/21 @ 16:16

PARA FINALES

55% - 45% gjasat, City apo Chelsea?!

Champions League

55% - 45% gjasat, City apo Chelsea?!

29/05/21 @ 15:31

MIQËSORE

Kosova U21 barazon në miqësore me 2 Korrikun

Përfaqësuesja

Kosova U21 barazon në miqësore me 2 Korrikun

29/05/21 @ 15:22

MUHARREM JASHARI

Kapiteni kërkon falje publike për rënien e Trepçës ‘89 nga Superliga

FFK Superliga

Kapiteni kërkon falje publike për rënien e Trepçës ‘89 nga Superliga

29/05/21 @ 15:06

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

FFK Superliga/Champions League

Prishtina karantinohet para ndeshjeve ndërkombëtare

18/06/21 @ 12:49

CHAMPIONS LEAGUE

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

Champions League

Shorti i plotë i rrethit të dytë, Prishtina me rival më të lehtë

16/06/21 @ 13:44

SHORTI I PLOTË

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

FSHF Kategoria Superiore/Champions League/International

Teuta ndaj Sheriffit, Shkëndija ndaj sllovenëve

15/06/21 @ 12:50

SHORTI I RAUNDIT TË PARË

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

FFK Superliga/Champions League/International

Prishtina mëson kundërshtarin potencial të raundit të parë

15/06/21 @ 12:21

PARAKUALIFIKIMET

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

FFK Superliga/Champions League/International

FSHF zyrtarizon parakualifikimet për Champions

13/06/21 @ 14:28

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

FFK Superliga/Champions League

Prishtina me Folgoren luan në Elbasan

09/06/21 @ 13:21

UCL

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

FFK Superliga/Champions League/International

Rivali i Prishtinës skuadra e tretë më e trofeshme e San Marinos

08/06/21 @ 13:42

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

Champions League

Prishtina ndaj kampionit të San Marinos

08/06/21 @ 12:45

CHAMPIONS LEAGUE

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

Champions League

Nesër shorti i raundit preliminar për Prishtinën

07/06/21 @ 17:44

TRAJNERI KAMPION

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

FFK Superliga/Champions League/International

Ramadani: Vetëm përforcime cilësore

06/06/21 @ 20:38


 
Të gjitha lajmet nga Champions League