Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

MUHARREM JASHARI

Kapiteni kërkon falje publike për rënien e Trepçës ‘89 nga Superliga

Kapiteni kërkon falje publike për rënien e Trepçës ‘89 nga Superliga


29 May, 2021 @15:06

Pas rënies nga elita e futbollit, kapiteni i Trepçës’89, Muharrem Jashari, ka reaguar në Facebook, duke i kërkuar falje të gjithëve për këtë sezon.

Mirëpo, ndër të tjera ai ka thënë se ekipi do të kthehet shpejt aty ku e ka vendin.

“KF Trepça’89 do të rikthehet shpejt aty ku e ka vendin sepse i mungon Superligës një klubi si KF Trepça’89,” ka shkruar ndër të tjera Jashari.

Pas përfundimit të sezonit në pozitë të tetë, Trepça’89 ka luajtur ndeshje barazhi për të kërkuar biletën e fundit për mbijetesë në Superligë dhe përkundër epërsisë që kishte aty ndaj Dukagjinit, është mposhtur pas ekzekutimit të penalltive, duke e humbur kështu statusin e klubit elitar në Kosovë.

Me rënien e ‘89-shit në Ligë të Parë, tashmë Mitrovica si qytet nuk ka asnjë klub në Superligë të Kosovës.

Më poshtë postimi i plotë i futbollistit:

Të dashur tifozë, sportdashës dhe ju dashamirë të Mitrovicës, ju kërkoj falje maksimalisht për këto momente, emocione të vështira që jau sollëm por ja që ky është futbolli.
KF Trepça ‘89 do të rikthehet shumë shpejtë aty ku e ka vendin sepse i mungon Superligës një klub si KF Trepça ‘89.
Ju falenderoj të gjithëve që më keni mbështetur dhe më keni përkrahur në momentet të mira po ashtu edhe të vështira.
Jam shumë krenar që jam Mitrovicas.


MUHARREM JASHARI

Kapiteni kërkon falje publike për rënien e Trepçës ‘89 nga Superliga

FFK Superliga

Kapiteni kërkon falje publike për rënien e Trepçës ‘89 nga Superliga

29/05/21 @ 15:06

FUTSALL

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

Futsall Superliga

Klubi i futsallit Mitrovica ndërron emrin, bëhet Trepça Futsal

29/05/21 @ 14:49

MIQËSORE

Kosova zhvillon stërvitjen e parë për ndeshjet e qershorit

Përfaqësuesja

Kosova zhvillon stërvitjen e parë për ndeshjet e qershorit

28/05/21 @ 23:28

TREPÇA'89

89shi do të ankohet në UEFA

FFK Superliga

89shi do të ankohet në UEFA

28/05/21 @ 21:35

SUPERLIGA

Pas penalltive, caktohet skuadra e fundit e Superligës

FFK Superliga

Pas penalltive, caktohet skuadra e fundit e Superligës

28/05/21 @ 18:48

TIRANA

Taulant Seferi nënshkruan me Tiranën

FSHF Kategoria Superiore

Taulant Seferi nënshkruan me Tiranën

28/05/21 @ 18:20

NGA KLUBI

Cale: Mezi pres fillimin me Gjilanin

FFK Superliga

Cale: Mezi pres fillimin me Gjilanin

28/06/21 @ 10:47

SUPERLIGA

Gjilani prezanton përforcimin në mënyrë interesante

FFK Superliga/Transfere

Gjilani prezanton përforcimin në mënyrë interesante

27/06/21 @ 21:44

DRITA

Nënkampionja prezanton fanellat për stinorin 2021/22

FFK Superliga

Nënkampionja prezanton fanellat për stinorin 2021/22

27/06/21 @ 17:12

DRENICA

Largohet Rogova nga Drenica

FFK Superliga/Transfere

Largohet Rogova nga Drenica

26/06/21 @ 22:41

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina kryen detyrën, tash e pret  Ferencvarosi

FFK Superliga/Champions League

Prishtina kryen detyrën, tash e pret Ferencvarosi

25/06/21 @ 21:53

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

FFK Superliga/Champions League

Prishtina në avantazh pas 45 minutave

25/06/21 @ 20:50

MALISHEVA

Malisheva transferon ish-lojtarin e Llapit

FFK Superliga/Transfere

Malisheva transferon ish-lojtarin e Llapit

25/06/21 @ 19:48

PRISHTINA

Lirohet nga spitali talenti ganez i Prishtinës

FFK Superliga

Lirohet nga spitali talenti ganez i Prishtinës

25/06/21 @ 18:23

CHAMPIONS LEAGUE

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

FFK Superliga/Champions League

Prishtina sonte për raundin e parë kualifikues në Champions League

25/06/21 @ 10:29

VIDEO

Vushrria uron transferimin e Rashicës me video speciale

FFK Superliga

Vushrria uron transferimin e Rashicës me video speciale

24/06/21 @ 19:29


 
Të gjitha lajmet nga FFK Superliga