Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ITALI

Pescara dhe Memushaj afër Serie A

Pescara dhe Memushaj afër Serie A


5 June, 2016 @22:31

Edhe një futbollist shqiptar mund të jetë shumë lehtë pjesë e Serie A nga sezoni i ardhshëm. Në ndeshjen e parë finale të fazës playoff në Serie B, Ledian Memushaj dhe skuadra e tij Pescara shënuan fitore 2-0 ndaj skuadrës së Trapanit, duke krijuar kështu një epërsi solide për ndeshjen e kthimit.

Në rast se Pescara e mbron këtë rezultat edhe në ndeshjen e dytë kthyese, Memushaj do të luajë në Serie A sezonin e ardhshëm. Sot ai luajti për 64 minuta, ndërsa pak para se të zevëndësohej u ndëshkua me karton të verdhë.


 
Të gjitha lajmet nga Serie A