Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

PA GOLA NË BANJË

Phoenixi i rrezikuar, shkëput pikë nga Drenica

Foto: FCPhoenix/ fb

Phoenixi i rrezikuar, shkëput pikë nga Drenica


30 March, 2024 @23:43

Phoenixi që po lufton për mbijetesë këtë stinor në Ligën e Parë, ka siguruar barazim në shtëpi të vetë ndaj Drenicës sot dhe në duelin që  përfundoi pa gola, Phoenix 0-0 Drenica, ekipi i drejtuar nga Faruk Statovci ka marrë pikë të rëndësishme në këtë drejtim.

Drenica e Gani Sejdiut është në pozitë të katërt dhe ka regjistruar barazimin e nëntë sezonal sot, duke qenë ekipi me më së shumti barazime aktualisht në Ligën e Parë - Grupi A.

TABELA AKTUALE

Phoenix me pikën e sotme bëhet me 16 pikë pas 20 ndeshjeve dhe qëndron në pozitë të parafundit (të nëntë), kurse Drenica ka 27 pikë në pozitë të katërt.


 
Të gjitha lajmet nga FFK Liga e parë