Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

GRUPI F

Portugalia me dy mungesa ndaj Gjermanisë

Foto: Sky sports Official.

Portugalia me dy mungesa ndaj Gjermanisë


19 June, 2021 @17:45

Portugalia do të përballet me Gjermaninë sot, me fillim prej orës 18:00.

Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos do të jetë pa Joao Felix dhe Nuno Mendes për ndeshjen e skuadrës së tij me Gjermaninë pasi dyshja u larguan për shkak të lëndimit.

Kampionët në fuqi të Evropës filluan fushatën e tyre të Euro 2020 me një fitore 3-0 ndaj Hungarisë në ndeshjen e kaluar. Pasi ishte zhgënjyer për pjesën më të madhe të lojës, goditja e minutës së 84-të të Raphael Guerreiro i dha skuadrën e tij epërsinë para se Cristiano Ronaldo ta vinte rezultatin pa dyshim, me dy gola të vonuar.

Dyshja po vuajnë nga dhimbjet e muskujve dhe për këtë arsye nuk do të jenë në dispozicion të Santos për ndeshjen e dytë të Portugalisë në Grupin F, pasi fituesit e Euro 2016 kërkojnë ta bëjnë atë fitore rresht dhe të rezervojnë vendin e tyre në 16 të fundit të turneut.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani