Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

RAJON

Zyrtarizohet Bujar Shabani te Shkupi

Zyrtarizohet Bujar Shabani te Shkupi


19 June, 2021 @15:10

Tashmë zyrtare, Bujar Shabani lojtari më i ri i Shkupit.

Ditë më parë Bujar Shabani u largua nga Drita për t’iu bashkuar Shkupit, derisa skuadra në fjalë sot e zyrtarizoi Shabanin.

Shabani me Shkupin do të luajë në UEFA Conference League kundër Llapit në raundin e parë kualifikuese.

Bujar Shabani së fundi ishte pjesë e Dritës ku i luajti 201 ndeshje. Ai shënoi 16 golla dhe luajti me 11 asistime, dhe u shpall 2 herë kampion i Kosovës me Dritën dhe e fitoi 1 herë Superkupën e Kosovës.


 
Të gjitha lajmet nga International