Fantasy TopSporti
Të gjitha lajmet
Tabelat dhe Rezultatet

ANGLIA - SKOCIA

Ndeshja e dytë pa gola

Ndeshja e dytë pa gola


18 June, 2021 @23:00

Ndeshja në mes të Anglisë dhe Skocisë, ka përfunduar pa gola me rezultat 0-0.

Që të dyja skuadrat nuk shënuan, por që të dyja luftuan, e sidomos Skocia e kishte një rast ideal në minutat e fundit, por ishin të pasuksesshëm.

Kjo ishte ndeshja e dytë që nuk u tundën rrjetat në këtë Kampionat Evropian, pas ndeshjes Spanja-Suedia që përfundoi me rezultat 0-0.

Anglia pas dy ndeshjeve i grumbulloi 4 pikë në Grupin D, kurse për Skocinë ishte pika e parë e Kampionatit.

TABELA AKTUALE

Anglia ndeshjen e fundit të grupit do të luajë me Republikën Çeke më 22 qershor, kurse Skocia me Kroacinë.


 
Të gjitha lajmet nga Evropiani